Lue keskustelun säännöt.
Sairaanhoitajat (joulukorttikysymys)
07.12.2007 |
Onko ihan normaali käytäntö ts. tavallista saada joulukortti potilaalta? Mulla on omahoitaja, joka on viime vuoden aikana ollut mulle hyvin tärkeä pitkäaikaissairauteni kanssa räpistellessäni. Tekisi mieleni tehdä hänelle itse joulukortti, jossa toivottaa hyvää joulua ja kiittää. Onhan tällainen ihan " asiallista" ?
Kommentit (3)
mutta ihana yllätys on aina ollut kun olen sellaisen saanut. Suklaakonvehdeista ja kukista tulee jo vähän vaivaantunut olo. Kortti on paras!
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sitä mä just olin miettinyt, että eihän siitä tuu vaivaantunut olo hoitajalle, joka kuitenkin tekee nimenomaan työtään mun kanssani jne. Mutta hyvä juttu. Taidan tehdä sen kortin :)
ap
On asiallista, varmasti mukava yllätys saada välillä positiivista palautetta työstä! Itse ainakin ilahtuisin!