Nyt ma saan raivarit! Mies on luullut mun maltaita maksanutta silmanymparysvoidetta joksikin apteekin ilmaisnaytteeksi ja putsannut silla konerasvoja kasistaan!
Kommentit (17)
säästää tytöille leikkiin, kun saa rasvajämät vaan rikkomalla putkilon. Kun huusi pää punaisena, et se on sairaan kallista, niin miehen kommentti: Ai jaa, näytti halvalle ja mistä mä voin tietää mitä on? Oli ottanut mun korista tuubin (meillä pieniä rottinkikoreja vessassa, kaikille omansa) KIHISEN RAIVOSTA!
Tai sä voit käydä leikkimässä sen tavaroilla ja hops, oho, jotain menikin rikki tai loppu.
On ne miehet välillä niin....no joo. Voin kuvitella tunnelmat!
Ja pyydä, vaadit rahat sinulle, että voit ostaa uuden. Ei varmaan koskaan enää ota sinulta mitään.
Osta uusi. Jos kehtaat, pyydä vielä mieheltä rahat siihen. Miksi raivota turhasta? Ei tulisi mieleenkään että meidän kylppärissä on jotain joka on vain minun tai vain miehen. Toki, harvemmin mies tarvitsee ripsiväriä tai naamarasvaa mutta kyllä minäkin pari päivää sitten laitoin miehen partavettä kun se on niin hyvän tuoksuista eikä edes kovin miehekästä. Meillä ei myöskään tarvitse pyytää lupaa jos ruokakaapista ottaa jotain ja alusvaatteetkin pestään samassa koneessa, huijui!
roskiin suhteellisen kalliin mineraalikividödön, koska luuli sitä kuivuneeksi.
dr. hauschkan voiteet lavuaariin. Arg!!!!!!
Onneksi mun mies ei ole mun purnukoihin koskenut, vaan on tyytynyt omiinsa. Joskus kysyy jotenkin nolona, että voiko lainata mun kasvojen kuorintageeliä, kun tuntuu iho niin tunkkaselta :)
Veljen kaveri teki " kivan" jäynän ja kaatoi koko sisällön veljeni haiseviin lenkkareihin...
Ja kun meillä on tullaisia remppahommia varten iso kasa vanhoista t-paidoista revittyjä rättejä tutulla paikalla.
*ärr*
Tietysti hän oli kaivanut sieltä juuri sen uusimman ja kalleimman Diorin huulipunan ja syönyt ja levittänyt sitä ympäriinsä...
mulla hirttäisi kiinni NIIN totaalisesti jos kävisi noin!
Lainaan kyllä mielelläni silmänympärysvoidetta (tosin miehellä on omansa), jos tarve vaatii, mutten voisi sietää sitä tuhlausta, että kallista Chanelia läträtään turhaan!
t. pahapaha uraäiti
Mun silmäy rasva maksaa 250e joten kyllä pyytäisin miestä menemään itse kauppaan ja hakemaan minulle uuden. Luulen et muistaisi sen loppuelämänsä eikä koskisi rasvoihin. Tosin voisi kyllä hieman olla ihmeissään et ostelen noin kalliita rasvoja LOL
on noi miehet kans..
mä aina varmistan sanomalla miehelle, et älä käytä tätä mut käytä tätä...