Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko olemassa satunnaisesti käytettävää unilääkettä

Vierailija
07.08.2018 |

Joka auttaisi siihen kun yöllä herää eikä enää saa unta?

Aikaisemmin lääkäri määräsi triptyliä, ja se kyllä auttoi unessa pysymiseen, mutta sitä piti käyttää joka ilta ja ottaa aika aikaisin illalla, jotta se vaikutti ja vaikutus loppu ennen kuin aamulla piti lähteä autolla töihin, ja silloin taas illalla ei voinut enää autoilla jne, mikä oli käytännössä kovin hankalaa. En haluaisi säännöllisesti koko ajan käytettävää lääkettä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haluatko sellaista joka saa pysymään unessa vai sellaista joka auttaa nukahtamaan uudestaan? Xanor on minusta paras ensiksi mainittuun, mutta siihen tuskin saa enää reseptiä tuohon tarkoitukseen. Sonata ehkä paras jos haluaa nukahtaa uudestaan.

Vierailija
2/3 |
07.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Atarax, vanha allergialääke. Hyvin väsyttävä antihistamiini. Auttaa yöllisiin heräilyihin siten, että nukahtaa alle 30 sekunnissa uudelleen heräämisestä. Sitä käytetään ihan unettomuuden hoidossa.

Tosin se pitää ottaa jo illalla ennen kuin käy nukkumaan ja ennenkuin on tiedossa, kuinka katkonainen yö onkaan tulossa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ketipinor

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä yhdeksän