Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Internet on mielestäni mahdollistanut uudenlaisen ekshibitionismin muodon
30.07.2018 |
Se on sellaista, ettei edellytä edes itsensäpaljastelua konkreettisessa mielessä, vaan henkilö häröilee netissä ja paljastelee itsestään ja elämästään pieniä tiedonmurusia. Tällainen henkilö nauttii kiinnijäämisen pelosta, vaikka toisaalta pelkää, että hänet tunnistetaan. Hän siis tavallaan nauttii tulella leikkimisestä.
Olen kerran onnistunut käräyttämään erään tällaisen henkilön rysän päältä selvittämällä hänen henkilöllisyytensä hänen itsensä antamien vihjeiden perusteella.
Kommentit (2)
Internet on mahdollistanut islamilaisille kurkunleikkajille, inceleille, koirannussijoille, feministeille, etnonationalisteille oman keskusteluareenan.
Internet on aivan perseestä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Jos itse paljastelen jotakin. Itse oleen aina arvostanuut sellaisia rehellisiä ja inhimillisiä ihmisiä sellaisten läheisyydessä tuleee turvallinen olo.