Mies firman pikkujouluissa, minä kotona mässäämässä kaikkea mahdollista..
jee, jee..
seksiä ei ole ollut kahteen ja puoleen viikkoon.. Onkohan sillä pussit täynnä??
A H I S T A A ! ! !
Kommentit (14)
ja minä olen syönyt kilon mandariineja, lakua ja suklaajäätelöä.... :)
Eikä meilläkään seksiä pariin viikkoon!
ollut seksiä viime aikoina, mies on kotona ja minä karkkilakossa. Aika hyvä yhtälö!
Painoa 60 kg. Ei ylipainoa. Ja vaikka olisin kuinka edustava ei firman pikkujouluihin puolisoita oteta mukaan!
-ahdistunut ap
Meillä mies ulkomailla kavereiden kanssa (me matkustamme sekä yhdessä että erikseen MOLEMMAT). Eikä paina missään. Olen itsenäisyyspäivän kunniaksi siivonnut kodin, laittanut kynttilöitä palamaan, hyvä ystäväni oli illallisella ja lähti juuri, juon punaviiniä kuunnellen musiikkia ja surffailen netissä. Kohta teen iho- ja kynsihoidon...Ja nautin sekä yksinolosta että ikävästä (ihana saada mies sitten taas kainaloon!)...Päivällä söin kahvin kanssa rivin tummaa suklaata; pitää mielen viereänä ja korvaa puuttuvan seksin miehen ollessa poissa ;-). Mikä ihme korrelaatio on tässä: " Mies pois, minä mössään" ? Mitä te siitä mössäämisestä saatte, ja mikä siinä miehen poissaolossa on niin ahdistavaa?
Meillä sekä mies että minä käymme firman juhlissa, muissa menoissa, ystävien kanssa ulkona jne. niin yhdessä kuin erikseenkin, eikä minulle ainakaan ole mikään ongelma se, kun mies menee yksikseen. Miksi olisi? Tiedän, mitä mies tuntee minua kohtaan (kunnioitusta, rakkautta, lojaalisuutta, ihastusta), miksi minua rassaisi tai arveluttaisi hänen ollessa " katseen ulottumattomissa" ...Ja jos joskus alkaa rassata, ei suhde enää ole panostamisen arvoinen.
Ihan tosi naiset. Miettikää nyt vähän. Jos miehen pikkujouluissaolo laukaisee bulimisen kohtauksen, on aika monta juttua aika persiillään!
Itse olen aina ollut mies pyytää!
Jos ahdistunut, masentunut ,läski ei kai ilkeä ottaa!
Seksiä ei siksi, kun olin kipeä ja sitten pitkään kestävät menkat.
Mies ei ole ikinä pettänyt, ainakaan ei ole jäänyt kiinni... Mutta en usko että olisi pettänyt. Hmm... Mutta eihän sitä koskaan tiedä milloin on se ensimmäinen kerta.
-ap
enkä ole raskaana eikä ole kyllä miestäkään. Viikon päästä olis luvassa seksiä mutta sillon taitaa olla just menkat, että se siitä sitten taas.
Siinä firmassa ei ole ollut tapana ottaa puolisoita mukaan (kaikki työntekijät miehiä)
Ja minä en ole läski.
-ap
ja anteeksi. Myös 11.
Noin minäkin toimin ennen lapsia. Ja homma pelasi.
Mutta nyt vi*uttaa kun uhmaikäinen kiipeilee seinille ja itse ihan soseena supistusten kanssa. Tähän kaipaisi jonkun rinnalleen auttamaan iltahommissa. Ei paljon rentouduta sohvalla eikä juoda punaviiniä... Arvaapa kaksi kertaa, tekisinkö niin jos voisin???
Mutta jos puoliso on luotettava, ei tarvi pelätä.
Ja yksi yhteinen lapsi, 1v2kk. Joten PÄIVÄÄKÄÄN ei tässä ihmissuhteessa olla oltu ilman lapsia. Kyllä silti vaan jaksaa pari lasia punaviiniä, kasvohoito ja hyvä musiikki ilahduttaa, kun lapset on nukkumaan saatu!
Ja jaksamiseen varmaan auttaa juuri se, että harrastamme, matkustamme, rentoudumme yms. niin perheenä, yksilöinä kuin pariskuntanakin säännöllisesti! Ja myös se, ettei tarvitse stressata toisen menemisistä, vaan voi senkin ajan nauttia (omasta rauhasta lasten nukahdettua).
Seksiä on n. 1-5 kertaa viikossa; väsymyksestä, arjen rullaamisesta ym. riippuen. Meille kummallekin se on kuitenkin tärkeä osa parisuhdetta ja läheisyyden osoittamista (jota osoitetaan myös muilla tavoin toki).
Edelleen sanon samaa: Hommatkaa naiset itsetunto (ANSAITSETTE HYVÄN JA TOIMIVAN, LUOTTAMUKSELLISEN SUHTEEN!) sekä se hyvä ja toimiva, luottamuksellinen suhde! Ei se ole lapsellisuudesta tai lapsettomuudesta kiinni. Ja jos ei sellaista saa, kannattaa ehkä olla yksin. Minäkin olin, kunnes löysin tämän miehen. (ei siis liittoon vain lapsen takia)
Aika hassua, että minua heti luultiin lapsettomaksi...
Terv: 11
minä kotona veetuuntuneena, viimeisilläni raskaana ja yritän selvitä ylivilkkaan uhmaikäisen kanssa. Ja jos seksistä puhut, niin sitä meillä ei ole harrastettu puoleen vuoteen.