tuttava pyysi mua ulos ja sellaiseen paikkaan mikä on aivan kamala!
Niin. Se hyötyy siitä itse, minä en taasen tykkää. Tiedän että siellä on paljon ihmisiä, valtava melu ja ahdasta.
Joku esiintyjä olisi ollut joka ei pätkääkään kiinnosta.
Lähtisin mielelläni ulkoilmaterassille, mutta ei.
Tuttavasta muuten tykkään ja olisi ollut kiva jutella rauhassa.
Ikävä tunne kun mulla ei muuta käyttöä ole kuin kaveriksi johonkin melupaikkaan.
Olen jo ikääntynyt enkä se sama nuori joka joskus kahlasi diskot läpi...
Kommentit (7)
Mikä paikka? Kuvauksesta päätellen Muumimaailma.
Vierailija kirjoitti:
Teillä on vain eri viihtyvyysalueet.
Ehkä vähän. Haluan nähdä tätä ihmistä mutta kun se on aina tätä ravintolameininkiä.
Minä ainakin kieltäytyisin tuossa tilanteessa. En jaksa mitään mökää, en humalaisia ihmisiä. En varsinkaan kirkuvia ja poraavia teinejä draamoineen. Valitettavasti jotkut ihmiset viihtyvät sitten vaan ja ainoastaan juuri näissä paikoissa, baareissa ja festareilla.
Mutta en tässä iässä jaksa enää kiduttaa itseäni. Ei mikään kaveri ole sen arvoinen. Jos olisi, niin löytäisimme jonkin sopuratkaisun tapaamisiin, missä kummankaan ei tarvitse kärsiä. Onneksi minua ei haittaa olla liikkellä yksin, muuten olisin jo muumioitunut omaan asuntooni.
Onko se todellakin niin vaikeaa ihan ääneen sanoa, että en halua mennä tuonne? Ihan sama, vaikka se toinen saisikin Plussa-pisteitä tai muita etuuksia. Täällä sitä sitten seuraavana päivänä itketään, kun eilen mentiin lampaana toisen perässä?
Teillä on vain eri viihtyvyysalueet.