Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Painostaako Subway työntekijöitään eristämään itsensä asiakkaista?

Vierailija
01.07.2018 |

Elikkäs tilanne on tämä. Paikallisessa subway -ravintolassani on ainoastaan naispuolisia työntekijöitä. Minulle on nyt tapahtunut 3 kertaa sama asia kolmen eri subi tytön kanssa, olen mennyt kyseisen tytön instagramiin ja vain tykännyt yhdestä kuvasta ja olen vähän ajan päästä joutunut heidän estolistalleensa.

2 ensimmäistä tyttöä, ketkä laittoivat minut estolistallensa tunsivat toisensa, joten ensiksi ajattelin, että tämä voi olla jokin heidän periaatteensa, että jos miehelle ei ole annettu lupaa tykätä instagram kuvista niin silloin hänet pitää estää. Tämä kolmas tyttö ei ole missään tekemisissä näiden 2 muun tytön kanssa, mutta hän esti minut samalla tavalla instagramissa kuin kaksi aiempaa tyttöä ja tässä vaiheessa rupesin epäilemään, että jokin ulkoinen tekijä saattaa painostaa näitä tyttöjä käyttäytymään tällä tavalla.

Ehkä subway painostaa työntekijöitään erstämään itsensä asiakkaista? Onko kenelläkään antaa faktatietoa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

sä olet hulllu perwo vainoaja  - kuuluisa jo koko internetissä. siksi ne sut esti.

pysy sä vaan niillä pornokanavilla, niin kaikki voi paremmin

Vierailija
2/3 |
01.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kukaan ei painosta, mutta erityisesti jos tykkäyksiä tulee vakioasiakkaalta niin se tuntuu jotenkin ahdistavalta ja stalkkaavalta. Välttyy yli-innokuudelta kun blokkaa heti

T. Asiakaspalvelija

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen itse kyllästynyt pornoon ja naisiinkin. Miten niitä työntekijöitä muka löytyy instagrammista? Onko niillä nimet näkyvillä? En ehkä ihan taida tähän juttuun lähteä. Ihan liian creepyä minulle vaikka olen vanha pervo.

Instagram potkut voi kyllä subista saada. Mies tosin hieroi pippeliään sämpylöihin ja postasi kuvat instagrammiin. Eli Ap älä häiritse niitä tyttöjä, ettei saada mitään pippelimiehiä leipomaan sämpylöitä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kaksi seitsemän