Lue keskustelun säännöt.
Mielestäni on typerää.
25.06.2018 |
Että puhutaan aineiden väärinkäytöstä ilman että kerrotaan mikä on oikein käyttöä. Jätetään nyt se absolutismi pois tästä kun se on vain kieltäytymistä aineista. Kohtuus on tietenkin se avainsana oikein käytössä. Joillekkin kohtuudessa pysyminen ei onnistu niin se on aika huono syy kieltää kaikilta käyttö. Kuitenkin yhtä saa kaikki vaikka joka kaupungista löytyy lähteen läheltä ne varoittavat esimerkit.
Mielipiteitä?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Liika on liikaa, mutta kun kohtuus ei ole tarpeeksi. Kyllä minä jotenkin ymmärrän, että lieveilmiöitä yritetään torjua erilaisilla rajoituksilla. Mutta kun valistus ja kiellot menevät aina yli aivan kuin ongelmakäyttäjien puuhat.
Olen varma, että todenmukainen valistus toimisi paremmin kuin 60-luvulta voimissaan ollut porttiteoria ja Pekka Puskan höpertelyt Lonkeron myynnin turmioon vievästä tiestä.