Moi, kuinka lihavana uskaltaisit hillua rannalla bikineissä?
Kommentit (18)
Ikäkysymys myös. 29v lapsen saatuani en ole ollut bikineillä kuin omassa pihassa. Ylipainoa ei saisi olla yhtään, ja pitäisi olla vyötärö, ja myös kiinteä kroppa, eli ei saisi olla laihaläskikään. Ja rusketus pitäisi olla valmiiksi, valkoinen liha ei näytä hyvältä. Uimapuvut on keksitty.
Helpoiten siellä oleskelee rennosti jos on muita plösöjä ympärillä, hoikatkin saa niistä paremman fiiliksen ku voi olla tyytyväisempi omaan krippaan.
Ei tarte hävetä, jos jotakuta ei miellytä kattokoon pois.
Mitä enemmän ikää sen vähemmän tuntee nolostuvan, kun kerran uskaltaa tehdä jotain niin seuraavat kerrat paljon helpompia, pian ei aattelekkaan asiaa sen kummemmin.
50 v, ylipainoa on paljon ja käytän bikineitä rannalla. Uikkareita käytän urheillessani.
En ole esittelemässä kroppaani muille siellä rannalla. Ottamassa aurinkoa ja uimassa.
Ei maailma ja elämä ole vain niitä varten, joilla on täydellinen kroppa. En elä sitku-elmää vaan se on tässä ja nyt. Omat lapsetkin nauttivat enemmän äidistä joka tekee ja osallistuu, kuin äidistä joka piiloutuu ja verhoutuu ja jättää tekemättä, kun kokee olevansa liian läski.
Vierailija kirjoitti:
Max. 55kg menisin rannalle.
Tuo on ehdoton yläraja normaalikroppaiselle naiselle.
Ei mun 85 kg estäneet bikineissa löhöilemistä. Piti vaan hankkia isompi koko ettei rinnat karanneet jokasesta liikkeestä.
Kyllä sitä ruskittuu ..tai punaläikittyy.. auringossa aikanaan.
Kyllähän nyt rannalla voi bikineissä olla minkä kokoinen tahansa. Mä kuulun siihen koulukuntaan, joka lähinnä yrittää suojata ihoa auringolta, mutta harva rannalla kiinnittää edes huomiota muihin ihmisiin. Kyllä sinne kaikki mahtuu bikineissä.
Mä oon vain kerran kiinnittänyt huomiota bikineissä olevaan ihmiseen, ja se oli sairaalloisen alipainoinen. Nopeasti kyllä silti käänsin katseen pois, mutta se oli melko pysäyttävä näky.
Olen normaalipainoinen, mutta bikinejä mulla ei ole ollut ainakaan pariinkymmeneen vuoteen. Mun mielestä uimapuku on mukavampi ja varsikin uidessa, mikä on (mulle) sen rannalla hillumisen päätarkoitus.
Kuvittelen, että vakavasti ylipainoinen tuntee olonsa mukavammaksi uimapuvussa. Mutta jos se bikini on ihan must, niin kunhan se on oikean kokoinen ja istuu hyvin, eikä läskit tursua yli mistään kohtaa, niin siitä vaan. Rannat on lihavillekin, enkä usko että juuri kukaan on aikuisen oikeesti kovinkaan kiinnostunut siitä, miltä kukakin näyttää. Ihmisillä on yleensä oma elämä ja omat asiat.
Vanhemmat 50v miehethän menee niin ison mahan kanssa että uikkarit ei näy. Katsomaan nuoria tyttöjä.
Eli vielä sen kokoisena että alaosa ei näy. Tasa-arvoa peliin. Ja katsoisin nuoria miehiä.
58v ja normaalipainoinen, en omista kokouikkaria. Joten bikineissä mennään
Olen 48 ja ylipainoa on 10 kg. Menen bikineissä, koska en löydä sopivaa uimapukua. Tai en jaksa etsiä tarpeeksi. Olen pitkä ja uimapuvut on liian lyhyitä, se vasta näyttäisi törkiältä, jos menisin uimapuvussa: kaikista niistä tulee stringit ja yläpäästä jää liikaa paljasta. Bikinit sopii päälle! Paremmalta näytti, kun olin normaalipainossa, mutta uin edelleen. Näyttäytyminen ei kiinnosta, käyn rannalla muista syistä. Ongelma on katsojien, jos ketään haittaa. Usein rannalla ei juuri muita olekaan, en käy kuumimpaan aikaan ja vähän huonommallakin kelillä on kiva uida, miten vaan sattuu sopimaan. Taidan mennä maauimalaankin ja bikineissä totta kai, sorry! Mutta en ainakaan kellittele laidoilla kuten useimmat, vaan uin kilonmetrin tai pari.
Mua ei ole minkään kokoisena kiinnostanut itseni grillaaminen rannalla.
Ehkä 170cm ja 60kg.
Koska en liho kauniisti. Näytän plösöltä tai joltain isolta tankilla.
Käytän aina uimapukua, koska en tykkää bikineistä. Tykkään uida ja sen päälle lämmitellä hetken auringossa. Hillumiset jätän väliin, enkä jaksa grillailla itseäni - eihän se ole terveellistäkään.
Muuten mun mielestä kaikki saa mennä rannalle uimaan, hillumaan tai mitä tahansa, ihan missä painossa tahansa. Ei häiritse minua, kunhan nyt on sen näköinen puku, ettei tarvitse jännittää, pysyykö se päällä. Ja silloinkin voi aina kääntää katseensa muualle.
No, en ole koskaan ollut rannalla bikineissä, enkä kyllä kokouikkareissakaan. Painoa on tällä hetkellä 67kg.