Katsoin äsken tuon Pekka-Ericin uusimman videon missä punaista tekstiä mustalla pohjalla ja
musiikkia taustalla.
Tuli aivan valtavan surullinen ja ahdistunut olotila hänen vuokseen.
Sillä ihmisellä on ollut hirvittävän paha olla ja kokenut varmasti suurta yksinäisyyttä ja ahdistusta, ulkopuolisuuden tunnetta.
En millään tavoin hae oikeutusta saati puolustele hänen tekoaan, päinvastoin, mutta kyllä niin moni seikka kertoo hänen hirvästä olostaan ja siitä ettei kokenut saavansa lainkaan apua tai tukea.
Koulukiusaamisasiaan en niinkään usko, varmaan sitä on jonkinlaista ollut mutta tuskin mitenkään suuressa määrin koska niin moni koulutoveri sanonut muuta. Itseänikin kiusasttiin koulussa ja kaadettiin mm ruokaa ja tupakan sytyttimien nestettä päälle enkä siltikään voi kuin kuvitella kuinka paha hänen olonsa on ollut kun tuollaiseen äärimmäiseen tekoon ryhtyi.
Miksei vanhemmat huomanneet, välittäneet, reagoineet??
Toivon sydämestäni että Pekka-Eric sun on nyt hyvä olla!
Kommentit (5)
Huutaa apua, että joku tulisi ja pelastaisi. Mutta toisaalta uhoaa. Paha on ollut olo pojalla.
hyvin sekainen ja epätoivoinen. En vain voi ymmärtää, ettei kukaan tuota huomannut....
Mihin loppuu Pekka-Ericin syntilista?
voi kunpa joku olisi tehnyt jotain, mikä olisi muuttanut kaiken.
Toivon myös hartaasti, että Pekalla on nyt asiat hyvin, ja ettei hänen tarvitse kärsiä enää laisinkaan, kuten elin aikanansa kärsi.