Seuratkaahan lastenne Jodel -sovelluksen käyttöä. Aivan järkyttävää sisältöä.
Ainakin Lahden jodel aivan järkyttävää luettavaa. Yksityishenkilöitä haukutaan ihan avoimesti ja ylipainoisia bongaillaan julkisilla paikoilla ja haukutaan jodelissa.
Ei ollenkaan paikka lapsille. Meidän lasten kaveripiirissä jo tokaluokkalaiset selailee tätä.
Kommentit (5)
Paljon järkevämpi kuin tää. Täällä on oikeesti häiriintynyttä porukkaa.
Sitku avaa jodelin on normaalia keskustelua ja normaaleja ihmisiä.
Jodel on k-18, eli lapsen voi suoraan käskeä poistamaan sovelluksen, jos hänellä sellainen on. Käyttösäännöt on myös melko tiukat esim juuri yksittäisten henkilöiden mainitsemisen suhteen, ja viesti lähtee ilman moderointiakin, jos on saanut 5 miinusääntä. Eli ainakin isossa kaupungissa paljon siistimpi ympäristö kuin moni muu some tai keskustelupalsta, mutta ei lasten paikka.
Se on kyllä tosiaan k 18 sovellus ja lähinnä korkeakouluopiskelijoiden kanava...suoraan vaan poistoon lapselta koko sovellus. Toisaalta tässä kyllä haiskahtaa vahvasti rölli.
kyps muna lerpss lerps