15 vuotiaana raskaana
Oon nyt 15v ja musta tuntuu että oon raskaana. Oon ollu yhdynnässä monta kertaa ilman ehkäsyä ja niitten jälkeen mulla on ollu melkeen joka päivä menkkamaiset kivut ja välillä maha sekasin ja mulla on semmonen tunne koko ajan että oon raskaana.Voihan se olla että kuvittelen vaan ku pelkään sitä. Oon kyllä tehny testin mutta näytti negaa, en sit tiiä teinkö sen liian aikasin.. Menkkojen ois pitäny alkaa jo mut ei oo alkanu. Voitteko kertoa neuvoja ja että mitä oireita teillä oli alkuaikoina?
Kommentit (6)
Käytä jooko ehkäisyä seuraavalla kerralla... Tee uusi testi viikon tai parin kuluttua, tai mene terveyskeskuksen verikokeisiin, joka on kaikista varmin tapa selvittää raskaus.
Vierailija kirjoitti:
Keskity nyt siihen lukioon vaikka äläkä siihen pukittelemiseen. Ehit 10-15 v myöhemmin
Mikäs pedosetä siellä huutelee. Kyllä 25-30-vuotias on vielä LAPSI eikä sille nämä seksi jutut kuulu vielä alkuunkaan.
Vasta sitten aikuisena 45-vuotiana on luonnollista jos halut alkaavat herätä ja sitä "pukittelua" ehtii hartastaa mutta vain kerran.
kerro sun kavereille ja huutele muutenki kännisä pitkin koulua
tuo on minun mielestä erittäin typerää.ei raskaana olevat saa juoda!!!!!!!!
Vierailija kirjoitti:
tuo on minun mielestä erittäin typerää.ei raskaana olevat saa juoda!!!!!!!!
mitä haittaa siitä muka on?? vinkkinä vaan että jos oot raskaana niin se keskeytyy jos hierot kuumaa puuroa mahaan
Keskity nyt siihen lukioon vaikka äläkä siihen pukittelemiseen. Ehit 10-15 v myöhemmin