Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Millainen oli rippileirisi oma isonen?

Vierailija
08.04.2018 |

Muistatko vielä hänet? Vaikuttiko hän elämääsi silloin jotenkin? Ihailitko häntä? Oma isoseni oli sellainen "cool" tyyppi, jolle tuntui olevan ryhmätilanteissa tärkeintä naisten naurattaminen. Uskossa hän on ilmeisesit kuitenkin edelleen, mutta se johtunee siitä, että vanhempansa taisivat olla seurakunnassa töissä. Minua hän kiusasi, ei kuitenkaan leirin aikana, mutta hyvin avoimesti sen jälkeen.

(Ja jos vastauksesi on, että et ole käynyt rippileiriä, niin sanon jo valmiiksi, ettei ketään kiinnosta oletko käynyt vai et).

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
08.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nykyään tosi-tv-tähti.

Vierailija
2/4 |
08.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

ISOkokoinen seurakuntasisar - on sitä edelleenkin (25 vuotta myöhemmin).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
08.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vähän sellainen etäinen ja kylmä. Hänellä oli pari kaveria samasta koulusta siinä ryhmässä ja keskittyi lähinnä heidän kanssaan juoruilemaan. Minua tuskin muistikaan enää edes viikkoa leirin jälkeen.

Vierailija
4/4 |
08.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pari vuotta vanhempi mielestäni komea poika. Viikon aikana ehdin jopa ihastua häneen :DD

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi kuusi