Lue keskustelun säännöt.
Korva tukossa auttakaa!!!!
HelpMe
03.04.2018 |
Korva aivan tukossa uimahallin jälkeen, kokeilin kaikkia konsteja mitä netistä löytyy mutta mikään ei auttanut! HELPPP!!!!
Kommentit (3)
Korvaan mennyt vesi turvottaa korvavaikun tulpaksi. Hae apteekista Remowaxia ja iso ruisku. Ohjeen mukaan se Remowax korvaan ja sitten vaikutusajan jälkeen suihkussa varovasti ruiskutat ruiskulla haaleaa vettä sinne korvaan. Jos tällä ei se tulppa lähde niin mene hoitajalle korvahuuhteluun.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Se remowaxin mukana tuleva ruisku on täysin onneton. Mä leikkasin siihen ristiviillot saksilla ja yhdistin suihkuletkuun. Nyt mulla on vihdoin ruisku joka ampuu loputtomasti vettä. Sen avulla pystyn helposti avaamaan tukkeutuneen korvan ilman removaxia. :D
Mene kyljelleen makaamaan, se tukkoinen korva alaspäin. Laita pyyhe alle. Usein vesi valuu itsestään ulos näin.