Jotenkin pisti vihaksi äskeinen kadonneen jäljillä
Jos annat lapsesi adoptioon niin kerro siitä ajoissa muille lapsille. Ja minkä takia on tehty niin vaikeaksi adoptiolapsen selvittää biologiset vanhemmat?
Kommentit (3)
Käsitin, että sisko ei ollut tiennyt tästä adoptiosiskosta kuin vasta vuosien päästä äidin kuolemasta. Miten se on mahdollista? Perunkirjoituksessa tule aina kaikki lapset esiin. Joka paikkakunnalta missä vainaja on asunut, pitää tilata virkatodistus, jossa näkyvät mahd. lapset. Usein näitä yllätyssisaruksia sitten löytyy, joista äiti tai isä ei ole puhunut sanaakaan eläissään. Adoptioon annetut lapsetkin siellä papereissa näkyy. Mitenkähän tämän perheen perunkirjoitus on hoidettu?
Huono käsikirjoitus tämän kauden jaksoissa. Totta kai on tiedetty, mutta tässä ohjelmassa otetaan yhteyttä, ja käsikirjoitus juoksettaa hölmösti tekemään muutamia hutikäyntejä ensin, että saadaan jännitystä.
No joo, mutta sillon 40-luvulla aika oli hyvin erilainen.