Kokemuksia Kakkugallerian kakkubuffetista?
Erityisesti Fredan kakkubuffetista kaipailisin kokemuksia. Millaista oli, oliko rahan arvoista?
Kommentit (5)
On rahan arvoinen jos tykkää syödä paljon kakkua. Itse yleensä syön vain yhden palan joten tuo puffa oli vähän liikaa minulle. Kakut on hyviä kyllä.
Tarkoitat kai ,että pistävätkö syömisellesi topin ,kun haet 10:nettä santsia?
Hintansa väärti mielestäni, vaikka määrä korvaakin laadun nykyään. Mielestäni kakut ovat nimittäin menneet mauttomampaan suuntaan. Nättejä kyllä ovat. Hyvin makeita eikä rakenne suurimmassa osassa vaihtele eli suurin osa samanlaisia pehmeitä moussekakkuja. Marjojen/hedelmien maut kakuissa eivät ole vahvoja. Oikein mistään ei tule sellainen olo että tätä tekisi mieli syödä toinenkin pala tai että mausta erityisesti nauttisi. Sitruuna-marenkitorttu tekee mielestäni tähän poikkeuksen.
Palat ovat mukavan pieniä ja mielestäni kannattaa mennä sen verran hyvän kaverin kanssa, että paloja voi vielä jakaa niin voi maistaa mahdollisimman monta ilman ähkyä. Ihan mukavaa, rentoa iltapäivän viettoahan se buffetissa käyminen on, mutta suuria makuelämyksiä ei kannata odottaa.
Jos haluat nauttia oikeasti herkullisia leivoksia, suosittelen Patisserie Teemu & Markusta :)41
up