Inhottaako teitä, kun rapussa haisee ruoka?
Kommentit (7)
Riippuu ihan siitä, mikä ruoka haisee. Minulla oli naapuri (ihan supisuomalainen), joka tuokusta päättäen teki ihania intialaisia ruokia, ei todellakaan inhottanut, tuli vain nälkä niistä tuoksuista :). Joku silakkalaatikon käry on kamala, mutta se on viimeksi haissut joskus parikymmentä vuotta sitten, lienee jäänyt muodista.
Mikä tahansa käy paitsi kaalinpaskanyrjöttävähajuhyivittu. Syön itsekin kaaliruokia, mutta en hauduta sitä tuntikaupalla, jolloin paskanhajua ei pääse kehittymään.
Ei inhota. Yleensä se tuoksu on ollut herkullinen ja olen haaveissani toivonut sen tulevan meiltä :D.
Ei. Välillä vähän naurattaa, kun tässä rapussa joku syö hajusta päätellen päivästä toiseen pelkkiä kalapuikkoja.
Riippuu hajusta. Enemmän ällöttää ja ärsyttää liesituulettimen kautta muista asunnoista tulevat hajut. Joku liharuoasta lähtevä rasvakäry on pahimmasta päästä, samoin rööki, joku idiootti ilmeisesti polttaa välillä sisällä.
Sipulin haju oksettaa, mutta ei kai se asuntoon tunkeudu.
Jos tuoksu on hyvä, niin ei inhottanut, mutta paha haju kylläkin.
Me olemme asuneet viimeiset 18 vuotta omakotitalossa ja sitä ennen kolme vuotta rivarissa, eli 21 vuoteen en ole onneksi joutunut muiden sapuskoja haistelemaan.
Tätä ennen asuimme 15 vuotta kerrostalossa ja siihen vielä omat muistoni lapsuuskodista kerrostalossa, joten kokemusta rapun ruokatuoksuista löytyy, eikä aina niin kivoja. Kaali ja kalaruuat lieni niitä pahimpia..