Uskollisuus/uskottomuus
Onko vauvalaiset uskollisia vai uskottomia?
Oletteko pettäneet humalassa tai puutteen takia?
Miksi olette pettäneet tai jättäneet pettämättä?
Itse olen tässä 13v suhteen aikana useastikkin käynyt vieraissa, miehelläni on niin pieni, etten saa siitä tyydytystä ja seksi muutenkin suhteessa vähäistä, mutta onneksi kiimaisia nuoria poikia ei ole vaikea löytää.
Kommentit (9)
Olen luvannut tyttöystävälle, että lupa on, jos häntä kiinnostaa, mutta ei ainakaan tietääkseni ole. En ole itsekään. Tavallaan kiinnostusta olisi, muttei tarvetta, koska menee hyvin meillä keskenäänkin.
Minkä takia et halua olla yksiavioinen?
En ole koskaan pettänyt enkä petä.
Mutta selvä provohan tämä keskustelu on?
Olen pettänyt kaksi kertaa humalassa. Olen jättänyt pettämättä siksi, että halusin olla mieheni kanssa. Pettänyt olen silloin, kun ei enää kiinnostanut mikään, ja mielessä pyöri ero.
Mikä provo? Mitä se tarkoittaa?
Kyselen vain muiden kokemuksia tästä asiasta.
En ole pettänyt koskaan, jos pettämisellä tarkoitetaan seksiä muun kuin puolison kanssa.
Muuten olen sitten ihan paskamainen ihminen.
Marja43 kirjoitti:
Minkä takia et halua olla yksiavioinen?
Minä (1)? En vaan ole, ihan kuten en ole lesbo, ruotsinkielinen tai oikeakätinen. Monet ovat, kaikki eivät.
Mulla on yleensä pari suhdetta kerrallaan. Olen kertonut kumppaneilleni etten ole yksiavioinen. Nyt sama aviomies ja rakastaja jo kymmenkunta vuotta.