Miksi Tony Dunderfelt ärsyttää minua?
Onko hän sanonut tai tehnyt joskus jotain ärsyttävää? Muistaako palsta?
Kommentit (18)
Ne on niin naisellinen ja puhuu mun mielestä vähän turhan lässyttäen.
Koska hän puhuu totuuksia, joita et halua kuulla.
Onpa ilkeä. Sano että on rumaa ärsyttää.
sellanen ihme lässyttäjä, elää jossain kuplassa missä esim minä en elä. koominen hahmo, ällöttävä, saan niljakkaan vaikutelman.
Vierailija kirjoitti:
Todella jäykät, konservatiiviset käsitykset sukupuolirooleista.
Onhan se hämmentävää, kun joku puhuu asioista oikeilla nimillä. Nykyään kun kaikki tahtoo olla mutu-puuroa ja postmodernistista sontaa, jossa kaikki tapahtuu vain pään sisällä ja biologiset realiteetit sivuutetaan.
Typerä äijä ulkonäkö antaa sen fiksun vaikutelman
Se, että sen sijaan, että perustaisi juttunsa tutkimustietoon, tuntuu pohjaavan ne omiin parisuhdetraumoihinsa.
Tony Dunderfelt on stereotypioiden alfauros. Aina välillä tulee taas tarvis saada julkisuutta, ja hän käy myytävän idean saadakseen kysymässä Staffanilta, millä tavoilla ne naiset ovat niin kummallisia ettei sen yhden kanssa pärjää vaihtamatta uuteen.
Viimeeksi ottaisin neuvoja tuolta mieheltä.
Vierailija kirjoitti:
Viimeeksi ottaisin neuvoja tuolta mieheltä.
Miksi?
Olipa takuulla ensimmäinen kerta, kun edes tuli kuultua tai nähtyä koko nimi. Lähes aina kuitenkin ne, joista ei ole koskaan kuullutkaan, ovat joitain jääkiekkoilijoita tai muita vastaavia kyykänpelaajia.
Olen työni kautta tavannut pariin kertaan ja käynyt lounaalla hänen kanssaan, siihen työhön liittyen siis. Raskas lounashetki.
Se oli nuorena ihan vetävän näköinen mies, mutta on antanut itsensä ukkoutua huolella.
Vierailija kirjoitti:
Olen työni kautta tavannut pariin kertaan ja käynyt lounaalla hänen kanssaan, siihen työhön liittyen siis. Raskas lounashetki.
Selitätkö millä tavalla? Utelias kyselee.
Todella jäykät, konservatiiviset käsitykset sukupuolirooleista.