Miehen jatkuvat kommentit "jos sä olisit oikea nainen" niin sitä ja tätä
Esimerkkejä:
Jos sä olisit oikea nainen, sä
*Laittaisit parempaa ruokaa
*Käyttäisit hametta
*Käyttäisit korkokenkiä niinkuin "Petra" (korkkareita käyttävä ystäväni)
*Laittaisit samanlaisen meikin kun "Jonna" (vahvasti meikkaava ystäväni)
*Suostuisit pukeutumaan siihen asuun minkä ostin (tyyliin tällainen:
https://www.sexshop.fi/tuote/sisakon-mekko-h1105/L4542/
jossa tuntisin oloni todella vastenmieliseksi
Aina suuttuessaan vetää tuon "Jos sä olisit" lauseen esiin ja keksii aina jotain loukkaavaa. Saanko heittää häntä jollakin painavalla päin näköä ensi kerralla?
Kommentit (16)
Voiko jollain olla oikeasti noin typeriä ajatuksia?
Heitä ylimääräiset kilot=mies ulos elämästäsi.
Älä odota seuraavaa kertaa, voit ilmoittaa jo tänään että ero tuli.
Joo,älä lähde messiin vaan arvosta itseäsi ennen kuin itsetunto menee.Anna lemput,siinähän ihmettelee.Ja pidä päälle erojuhlat!
Kannattaako noin alistavan miehen kanssa edes olla? Todella törkeää ja lapsellista käytöstä. Kerro hänelle, miten loukkaavaa tuollainen käytös on ja miten se pahoittaa mielesi. Jos hän ei tajua, niin sellaisen miehen kanssa ei kannata tuhlata aikaa.
Sano sinä hänelle "Jos sä olisit oikea mies niin et puhuisi tuollaisia"
Varsinkin tuo ystäviisi vertailu on todella loukkaavaa. Saattaisinpa samassa tilanteessa sanoa "Jos sä olisit oikea mies niin sulla olisi yhtä suuri muna kuin "Samilla"" Vaikkei se ehkä kovin aikuismaista olisikaan.
Saisin varmasti samanlaisia kommentteja jos olisin suhteessa 😁
Ööö. Niin mikä onkaan syy että kuuntelet tuollaista paskaa? Ihmetyttää nykyajan naiset kun ruikuttavat ihme asioista ja sallivat itseään kohdeltavan miten sattuu. 😶 Jotain itsekunnioitusta naiset! (Ja miehet). Ei riitatilanteet anna mitään oikeutusta olla kusipää.
Et saa heittää millään painavalla päin näköä, etkä muutenkaan harjoittaa väkivaltaa. se on laitonta ja väärin.
Voit joko selittää miehellesi, että hän on erehtynyt, oikeat naiset ovat, muun muassa, juuri sellaisia kuin sinä. TAI sitten voit alentua samalle tasolle ja vastata "jos olisit oikea mies, tajuaisit että naiseus riippuu jostain ihan muusta".
Kysy mieheltäsi onko se homo kun on kanssasi, vaikka et ole nainen.
Mies kuullostaa todella ääliöltä, mutta hyvä vaatemaku sillä on. Toi asu minkä sulle osti aiheuttaa makuuhuoneessa säpinää. Muutaman asun olen naiselleni ostanut, mutta ne on olleet aika kesyjä....ehkä mulla on nyt aika nousta leveli ylemmäs.
Niin joo. Heitä toi kaveri pihalle, en kuuntelisi moista arvostelua hetkeäkään.
Jos olisit oikea mies...
-pukeutuisit miesmäisesti kuten karppa
-tuoksuisit hyvältä kuten jomppa
-pukeutuisit kotona rennosti kuin björkka
Viimeisenä niittinä, osaisit rakastella kuten veljesi tomppa.
Tietenkin uskon kaiken.
Eihän täällä ikinä haukuta miehiä muuten kuin oikeasta aiheesta. Heh heh.
Vierailija kirjoitti:
Jos olisit oikea mies...
-pukeutuisit miesmäisesti kuten karppa
-tuoksuisit hyvältä kuten jomppa
-pukeutuisit kotona rennosti kuin björkka
Viimeisenä niittinä, osaisit rakastella kuten veljesi tomppa.
Laulaisit yhtä hyvin kuin Tomppa, tienaisit kuin Hjallis ja näyttäisit samalta kuin Marde Keinänen 80-luvulla!
Et heitä häntä millään. Heitä itsesi pihalle. Mies ei ole oikea mies, ei edes ihminen. Juokse jo!