Katoitko MIchael Mooren rasistisen dokumentin?
Siinä keskityttiin haukkumaan jenkkejä. Esimerkiksi joku norjalainen demari niputti siinä kaikki jenkit samanlaisiksi, eikä sen vuoksi voinut asua jenkeissä. Aika kovia ennakkoluuloja. Miksi jenkkejä saa haukkua, mutta ei somaleita?
Kommentit (7)
Ainahan herra Moore on kovasti kritisoinut jenkkiyhteiskuntaa. Mitä sitten? Vapaassa maassa sopii esittää kritiikkiä.
Tottakai jenkki saa arvostella takapajusta jenkkien kehitysmaatasosta yhteiskuntaa, jossa ei ole edes julkista terveydenhuoltoa, saati mitään muutakaan kehitystä tapahtunu missään asioissa.
Hyviä noi Mooren dokumentit, onneksi tuo esiin sarkastiseen huumorityyliin maansa pahat ongelmat ja epäloogisuuden normaaleissa asioissa.
Onneksi ei joudu noin jälkeenjääneessä maassa asumaan, kyllä on lottovoitto syntyä Suomeen tai pohjoismaihin.
Se oli islantilainen demari joka nolosti niputti kaikki yhdysvaltalaiset samaan nippuun.
Katsokaa nyt tuota. Kertoo kaiken demari-ideologiasta. Omasta kuplasta huudellaan tietämättömänä.
Mutta , jokaisessa vierailemassaan maassa teki aikamoisia valeuutisia. Esim. suomessa joissakin kouluissa tulee hirveästi läksyjä. Ja se italialainen pari oli melko hyväosainen. ei suurella osalla italialaisista ole varaa matkailuun jne.
Nämä Michael Mooren "dokumentit" ovat täyttä p*skaa. Sosiaalipornoa kiukkuisille länsimaalaisille ihmisille, jotka eivät ole tyytyväisiä mihinkään.
On kyllä iljettävä ukko toi.