Joukkoraiskaajien nimet ja osoitteet
Pistäkääpä jakoon, mahdollisimman suuri levitys ja kaikkien tietoon. Joukkovoima on voimaa. Joukkoraiskaus on kamala rikos ja yhtä paha rikos oli tuo, että somalit puerustivat raiskareille tukiryhmän Facebookkiin ja huorittelivt uhreja, niin naiset kuin miehetkin.
Somput somaliaan ja raiskaajien puolustelijat myös!
VASTAAJA Osman Mohamed, Suleyman 081194-103LHopeatie 9 D 2500440 HELSINKITUOMIOLAUSELMASYYKSI LUETUT RIKOKSET1) Nuorena henkilönä raiskaus 5.8.2010RANGAISTUSSEURAAMUKSETVANKEUSSyyksi luettu rikos 1 vuosi 11 kuukautta vankeuttaVankeusrangaistus on ehdollinen.Koeaika päättyy 13.4.2015.Ehdollisen vankeuden ohessa yhdyskuntapalvelua90 tuntia.
HELSINGIN KÄRÄJÄOIKEUS 13.4.2012 NO : 3338 TL: 2OSASTO 7/3 DNO: R 12/2136VASTAAJAYusuf, Burhan Abdidek020294-171NHuopalandentie 3 A 600330 HELSINKITUOMIOLAUSELMASYYKSI LUETUT RIKOKSET1) Nuorena henkilönä raiskaus 5.8.2010RANGAISTUSSEURAAMUKSETVANKEUSSyyksi luettu rikos 1 vuosi 11 kuukautta vankeutta. Vankeusrangaistus on ehdollinen. Koeaika päättyy 13.4.2015.Ehdollisen vankeuden ohessa yhdyskuntapalvelua 90 tuntia.
Kommentit (2)
ja ap:n kaltaiset ihmiset helvettiin!
tehdyn seksuaalirikoksen tekijät? Siinä sinulle työsarkaa. Vieläkään en ole saanut selville 80-luvulla luokkatoverini raiskanneiden 5 pojan nimeä. Ota ne selville joohan.
Ja mitenkään tekijöitä puolustelematta, niin teini-käisillä pojilla on suurempi riski tehdä kaikenlaista kuvottavaa, älytöntä ja rikollista ihan pelkästään siksi kun aivot eivät toimi kuin aikuisen ja toisaalta eivät toimi ede niin hyvin kuin ennen puberteettia. Samoin voivat olla vielä puutteellisen kotikasvatuksen piirissä.Nuorilla on se hyvä puoli, että saattavat muuttaa tapojansa, kun ikää tulee lisää.
Kun sitten 25+ raiskaa ja syyllistyy rikoksiin, ei toivoa paremmasta paljoa ole.