Palstaporsas, oletko jo suunnitellut vuoden alussa alkavaa laihdutuskuuria/elämäntapamuutostasi?
Kys. otsikossa. Voit lisäksi mainita, kuinka monesti olet aiemmin aloittanut saman touhun vuoden alussa.
Kommentit (13)
Lihavat vielä yrittää laihduttaa, läskit eivät edes yritä.
Mikä on palstaporsas? Luulin, että täällä on valaita. Siiderivalaita. Onko palstaporsas sellainen, joka syö samalla kun palstailee? Paljonko oletatte, että palstaporsaita prosentuaalisesti on palstan käyttäjistä?
Röh röh, ei tarte, kun just kinkut vietiin. RÖH!
Aion herkutella elämäni loppuun asti :)
Vierailija kirjoitti:
Olen ollut noin neljä vuotta läski. Nyt olisi tarkoitus yrittää tosissaan. Sokerikoukku on pahin.
Ostitko Ikeasta?
Pitäisi lähinnä saada lisää painoa. Joten tyydyn olemaan jatkossakin vain palstahörhö, en palstaporsas. Ai miksi vastasin, no koska palstahörhö.
Hyvä että tarkensit, että kysymys on nimenomaan palstaporsaille. Palstaidentiteettiini kuuluu porsailu, mutta oikeassa elämässä olen ihan "normaali".
Ajattelin viettää normaalin joulun kinkkuineen mutta sen jälkeen pidän kasvispainotteisen kevään ja saan kesään mennessä n. 5 kiloa lähtemään. Sitten alkaakin jo olla ihannepaino ihan hitusen päässä.
Miksi puhua toisista ihmisistä tuolla tavalla. Säälittävää ja noloa.
Mutta itse asiaan, kyllä meinasin. Tai tarkemmin sanottuna jatkaa siitä mihin olen jäänyt. Laihdutettavaa on ollut sen verran paljon, että pidän välillä motivaatiotaukoja, jolloin en edes mieti koko asiaa. Kiire kun ei ole ja voiton puolella aika reilusti. 😊
Kesäkuun alusta on 10 kiloa tippunut, väliaikatiedot keräyksessä (ihan tkn tarkastus) ja jatkoa kesäkuulle.
Olen ollut noin neljä vuotta läski. Nyt olisi tarkoitus yrittää tosissaan. Sokerikoukku on pahin.