Tiedättekö miestä joka olisi parisuhteessa rahan takia
Siis joko alunperinkin tai sitten ei halua erota taloudellisista syistä!
Kommentit (6)
Tiedän muutamankin.
Miehet 35 - 50v ja naiset 55-60v.
Mun miehellä ei ole varaa erota minusta, joten vastaus on joo.
En tiedä yhtään. Naisia sen sijaan tiedän useammankin.
Kyllä, on ollut monta lokkia, jotka ovat laajalti hyötyneet hyvätapaisuudestani. Esim nälkäiselle laitetaan ruokaa, niin eikö nämä kurjat ole keksineet helpon tavan saada maha täyteen ruokaa aina tarvitessaan.
Samat pyysivät rahaa lainaksi, eivät koskaan maksaneet takaisin. Päinvastoin väittivät että minä muistin väärin.
Kyllä, olen ollut tosi sairas antaessani hyödyntää itseäni. Ja ei, minulla ei koskaan ollut suuria tuloja mutta käytännöllisenä sain ne vähätkin riittämään.
En tiedä ketään, miestä tai naista joka olisi parisuhteessa jostain pakosta. Tällä palstalla tosin jotkut "miehet" sanoo etteivät voi erota asuntolainan tai lasten takia, mikä on täysin höpö höpöä, kuka vaan joka haluaa elää onnellista elämää voi kyllä erota ja etsiä rakkaan itselleen. Elämä on liian lyhyt kaikkeen pakkoon, pakko ei ole kuin kuolla.