Kuukautiset myöhässä - neg raskaus testi
Ihmettelen tässä kehoani.. Kuukautiset ovat jo 2 viikkoa myöhässä, mutta raskaustesti näyttää negaa (on kyllä sellainen halpa tikku, jos se vaikuttaa..).
Onko tämä ihan normaalia? Mulla kuukautiset olleet aina max viikon myöhässä, joten nyt kierron ollessa jo 45 päivää mietityttää että testit antaa ehkä väärää tulosta (olen tehnyt muutaman, aina parin päivän välein).
Onko muilla ollut samanlaista? Olitteko raskaana vai vain tosi paljon myöhässä? Missä kohtaa kannattaa mennä lääkäriin tarkistamaan tilanne? Olen ajatellut että ostan tänään "kalliimman" raskaustestin, mutta onko niissä oikeasti eroja?
Kommentit (2)
Mulla oli kerran kolme kuukautta myöhässä ja menin lääkäriin ja sain sit lääkekuuria millä kuukautiset alkoi. En tiedä mikä oli vikana mutta ei sellaisia taukoja oo sen jälkeen ollut 😊
Mulla sama tilanne, 2vkoa myöhässä.. testi näyttää negaa.. onko sinulla stressiä?