Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
niittykummun poikien äideille
niittarialkkuper
08.11.2017 |
Espoon Niittykummun Niittytorilla on muutama teinipoika jotka ovat levottomia. Myyjää sanotaan ämmäksi ja huoraksi kun ei avaa pelikoneita. Espoossa on muutenkin munaheittelijäpoikia. Munis heitettään silloilta js seiniin. Haistatellaan. Toisen omaisuuden tuho ja kunnollisten ihmisten häirintä vallalla.
Kommentit (2)
No kovaa vauhtia ovat sinne syrjään matkalla ainakin. Ei tästä voi koulua syyllistää, nykykoulu ottaa pojat jo varsin mukavasti huomioon, metallityöt/ohjelmointi jne. Kyllä näiden tällaisten ongelmien taustalla on usein kotikasvatus ( = sen puute).
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Ovatko nämä pojat joutuneet syrjään. Sanotaan että koulu on tytöille. Poikia kiinnostavat nopeus moottorit ja pelit. Poikia ei kiinnosta kielet reaaliaineet tai joku sonekirjoitus. Pitäisikö näille Espoon pojille perustaa koulu missä on pelejä eikä aibekirjoitudta. Koulu poikien ehdolla