Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

V*ittumainen paikattu reikä

Vierailija
06.10.2017 |

N. 3 viikkoa sitten paikattiin poskihammas isolla muovipaikalla. Hammas vihloi koko toimenpiteen ajan puudutteista huolimatta. Vihloi pari viikkoa paikkauksen jälkeen. Nyt oli viikon verran parempi, kunnes taas alkoi vihlonta. En voi pureskella toisen puolen hampailla mitään!

Onko ihan normaalia? Minulta on aiemmin paikattu reikiä melko vähän ja silloinkin aika pieniä.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
06.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo toihan on aika yleistä. Itselläni oli sama, paikka vihloi monta kuukautta eli kärvistelin sen kanssa, koska muistin vanhasta että se voi viedä todella pitkään ennen kuin rauhoittuu.

Tietysti voi mennä takaisin lääkärille, ne tarkistavat ettei ole liian korkea, en tiedä mitä muuta tekevät. Rahanmenon takia en itse käynyt ja sen takia, että muistin näin olleen ennenkin. Eli jos jaksat odotella jopa 4-5 kk, niin helpottanee.

Vierailija
2/4 |
06.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai sit se on niin lähellä ydintä, että ei kipu lähde ja ainut homma onki sit juurihoito. Näin mulla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hammasongelmat on siitä vattumaisia että syytä kipuun voi olla vaikea paikantaa. Itseltä juurihoidettiin hammas joka kertaalleen vielä avattiin ja juurihoidettiin uudestaan kivun takia. Kolmannella kerralla vedettiin koko hammas pois. Kun kipu siltikin jatkui, todettiinkin että se juonsi juurensa purennasta (yöllä narskutan hampaita yhteen ja rasitan leukojani). Eli purentakiskon kanssa oireet lopulta hävisivät.

Vierailija
4/4 |
10.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Naiset on..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi yhdeksän