Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tokaluokkalaisten julmuus

Vierailija
09.10.2007 |

Tytölläni oli muutama viikko sitten synttärikutsut. Hän kutsui kaikki oman luokan tytöt (8 tyttöä). Kaikki paitsi yksi tuli,eikä hän ilmoittanut vaikka kutsukortissa luki että " ilmoitathan ellet pääse" . Tänään koulussa tyttäreni oli kuullut kuinka tuo tyttö sanoi kaverilleen : jätin kutsun tahallaan pulpettiin ettei tarvitsisi lähteä X:n kutsuille,hihihi. Ja tyttäreni oli nähnyt itsetekemänsä kortin pulpetin pohjalla ryppyisenä ja rikottuna.



Minulta oli päästä itku kun kuulin asiasta,tuli niin paha mieli tytön puolesta kun hän kertoi ääni väristen ja itku silmässä tapahtumasta!



Minkä takia joka luokalla pitää olla näitä kusipäitä?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap

Vierailija
2/4 |
09.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taisi sitä toista tyttöä harmittaa kun ei päässyt synttäreille, uskonto? Tai vanhemmat ei vaan päästä...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

se tyttö ei olis vaikka päässyt kemuihin. Sitten " kostaa" tolla tavalla.

Tai voi olla uskonnosta kiinni esim. Jehovan todistaja. Ihmettelin kanssa kun kutsuttiin tytön luokalta kaikki tytöt ja se yks jätti aina tulematta, eikä edes ilmoittanut ettei pääse, vaikka kutsussa luki " ilmoitathan esteestä" .

Pari vuotta mulla kesti, ennenenkuin kuulin että tyttö ei käy kenekään luokkalaisen synttäreillä.



Vierailija
4/4 |
09.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai sit oma perhe ei päästänyt juhlimaan



ja keksi tällasen selityksen. ilmeisesti tytön kotona on " coolia" olla kovis!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän kolme