Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tajusin olevani pinnallinen!

Vierailija
14.09.2017 |

Mua on somessa jonkun aikaa lähestynyt mies, joka on silloin tällöin kysynyt kuulumisia, kehunut ulkonäköäni tms. En ole vastannut hänelle, sillä en pitänyt häntä "tyylisenäni" ihmisenä sillä on pullea ja kuvissaan pukeutunut ylisuuriin paitoihin. Jotenkin pidin häntä epätoivoisena enkä siksi vastannut hänelle, ennen yhtä kertaa n. 2-3viikkoa sitten. Kysyi tuolloin siis kuulumisia ja ajattelin, että vastaan hänelle tämän kerran, sen verran sinnikäs kaveri.

Yllätyksekseni tuosta kehittyi useampi pitkä ja syvällinen keskustelu, vaihdoimme numerot ja keskustelimme lisää. Hän pyysi minua ulos ja "sulla jää sillon lompakko kotiin" . Suostuin ja tapaamme ensi viikolla. Hänellä on täysin sama arvomaailma, hän rakastaa ja arvostaa perhettään ja ystäviään, rakastaa lapsia vaikkei omia vielä ole, hän on rento ja saa mut nauramaan. Lisäksi hän todella vaikuttaa olevan kiinnostunut elämästäni ja siitä kuka mä olen. Sellasta kohtelua en ole saanut miespuolisilta vuosikausiin! Ja mä ihastuin häneen. Mä todella ihastuin

Ja mua hävettää. Hävettää aivan törkeästi että mä arvostelin hänet pelkän kuvan perusteella. Opin läksyni.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihmiset olisivat onnellisempia jos lakkaisivat ihannoimasta pelkkää ulkonäköä. Kuten sinunkin tapauksessa, yllätyit positiivisesti. Onnea treffeille!

Vierailija
2/2 |
14.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä huoli. Ei hänkään sinusta olisi kiinnostunut, jos olisit lihava ja pukeutuisit rumiin rätteihin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme neljä