Pärjääkö lapsenne koulussa?
Onko teidät lapset hyviä koulussa, ovatko he hyviä kokeissa tai rauhallisia tunneilla? Omat lapseni ovat aivan huonoja, miten teidän mukulat pärjäilee? Kokemuksia?
Kommentit (3)
Kolme lasta, kaikki vähän omanlaisiaan, mutta on nuo keskiarvot yli 8 kuitenkin kaikilla, keskimmäisellä reilusti yli 9. Käsitykseni mukana ovat ihan rauhallisia, kuopus välillä kuulemma innostuu höpöttämään tunnilla, siis ihan koko luokalle, ei vain vieruskaverille. Eli filosofoi ääneen kyllä ihan siitä käsillä olevasta asiasta, mutta jutulle ei vaan tule loppua. Wilma-merkinnät on joko kehuja tai sitten joku läksynunohdus, niitä tulee n 1x kahdessa kuukaudessa. Ala-asteikäisten poikien lempiaineet ovat tällä hetkellä ruotsi + hissa (6lk) ja hissa + enkku (4lk).
Kyllä, mun lapset on hyviä koulussa. Ovat rauhallisia luonteeltaan ja omaksuvat asioita nopeasti. Lisäksi jaksavat tehdä läksyt, lukevat kokeisiin ja muutenkin tekevät parhaansa. Arvosanat ovat lähes aina kiitettäviä.
Ja toiseen ketjuun viitaten, he myös harrastavat paljon ohjatusti ja tavoitteellisesti. Vanhin myös kilpailee lajissaan.
Lapset ovat tyttöjä, iät 10 - 14 vuotta.
Kyllä pärjää.
Toinen on eläväinen mutta käytös on silt kymppi. Toinen on aina kuin viilipytty, ei ole ikinä hermostunut.