Mies ei innostu viettelevistä kuvista
Olemme työni takia ajoittain joitain päiviä - vähän yli viikon erossa toisistamme. Myös miehelläni on joskus työmatkoja, jolloin yhteinen aika vähenee.
Kipinän säilyttämiseksi ehdotin miehelle, että lähettäisin hänelle välillä hyvällä maulla otettuja vietteleviä/kiusoittelevia kuvia. Se olisi ollut omasta mielestäni hauskaa ja jännittävää, vaikkei tässä mitään teinejä ollakaan ja yhteisiä vuosia on takana 6v+. No, mieheni ei innostunut ajatuksesta ollenkaan ja se idea tyssäsi siis siihen.
Olen ehkä lapsellinen, mutta se harmittaa aivan älyttömästi ja ottaa jopa itsetunnon päälle. Pitääkö mieheni minua rumana vai mistä kiikastaa? Ottaa päähän myös se, että taas kerran kun innostun jostain, mieheni lyttää idean täysin. Argh. Helvetin insinööri, revittelisi elämässän edes joskus.
Kommentit (8)
Miks ihmeessä menit siltä lupaa kysymään? Yllätys on paras yllätys. No oikeesti on melko tylsä tyyppi. Ehkä netissä pyörii paremmat kuvat?
Ota niitä kuvia ja sit kun tulee hyviä joihin olet itse tyytyväinen, laita miehelle. Sit jos mies ei silti innostu niin sulla on itselläsi kuitenkin kauniita kuvia itsestäsi. Ja tarkoitan tietysti kuvia, joissa ei kasvot näy.
Vika on siinä hyvässä maussa. Ei siinä ole mitään kiihottavaa rappiota.
Vierailija kirjoitti:
Miks ihmeessä menit siltä lupaa kysymään? Yllätys on paras yllätys. No oikeesti on melko tylsä tyyppi. Ehkä netissä pyörii paremmat kuvat?
Olen joskus muutamia vuosia sitten laittanut kuvan, jossa minulla oli punaista huulipunaa ja rintsikat 'unohtuneet' paidan alta pois, mutta ei tehnyt mieheen vaikutusta. Olen siis yrittänyt joskus yllättää ja nyt ajattelin etukäteen kysyä, että jos joskus hänen työmatkallaan yllättäisi..
Ja on varmasti netissä parempia kuvia, mulla ei ole ammattimeikkaajaa, en ole malli enkä käynyt kauneusoperatioissa :D.
T. AP
Vierailija kirjoitti:
Ota niitä kuvia ja sit kun tulee hyviä joihin olet itse tyytyväinen, laita miehelle. Sit jos mies ei silti innostu niin sulla on itselläsi kuitenkin kauniita kuvia itsestäsi. Ja tarkoitan tietysti kuvia, joissa ei kasvot näy.
Nolottaa vähän myöntää, mutta olen ottanut itsestäni joskus tuollaisia kuvia itseäni varten ihan kokeilumielessä,ja koska koin olevani kaunis ja jopa seksikkään näköinen niissä, niin siksi olisin mielelläni tehnyt tätä miehenkin kanssa. Mutta ei. Mieshän myös pelkää ja vetoaa siihen, että kuvat kuitenkin joutuvat ulkopuolisten käsiin. No, se on toki aina riski mutta itselle se on aika sama, koska naama ei näy ja naisista on vastaavia kuvia miljoonia netissä.
T. AP
No jos ei tykkää niin ei tykkää. Ei toisen tarvii kaikista asioista tykätä, vaikka itse tykkäisikin.
Tykkäisitkö, jos mies ottaisi samanlaisia itsestään?
No jo on tylsimys.