Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko muilla aikuista 35+ kaveria joka juo lähes aina liikaa kun olette ulkona?

Vierailija
28.07.2017 |

Muuten kivaa lähteä mutta loppuilta menee aina ihan piloille kun toiselta lähtee tolkku. Jankuttaa samoja miljoona kertaa, ei muista mitä on 15 min sitten puhunut, suuntavaistot ym häviää, ei baarissa tajua missä suunnassa vessa tms.

Oletteko vähentäneet yhteisiä menojanne tuommoisen käytöksen takia? Oletteko puhuneet asiasta?

(Tai oletko jopa itse se jolla menee tolkku? Tiedostatko tilanteen?)

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onhan noita useampikin. 

Mutta en katso olevani veljeni vartija, joten häivyn, kun alkaa tulla ensioireet liiallisesta promillepitoisuudesta veressä. 

On kyllä kerran käynyt kurjasti, ystävä raiskattiin ja ryöstettiin kotimatkalla. Silloin podin hieman huonoa omatuntoa. Mutta toisaalta, jos periaatteessa normaali ihminen ajaa itsensä tietoisesti tiedottomuuden tilaan, niin onko se minun asiani?

Vierailija
2/4 |
28.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsuudenystävä, jonka kanssa ei kyllä enää olla hirveästi tekemisissä. Vetää joka kerta ihan naamat, itkeskelee, iskee holtittomasti miehiä ja lopulta välillä sammahtaa istualleen. Selvin päin ja pienessä sievässä aivan ihana tyyppi kyllä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
28.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täysin kuvauksen mukainen 33v kaveri löytyy. Niin fiksu selvinpäin mutta ei vaan kestä alkoholia ..

Vierailija
4/4 |
28.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei koska hankkiuduin sellaisista eroon kun nämä taipumukset tulivat ilmi eli tapaan heitä vain kahvin merkeissä, en ikinä baarissa.