Minkälaisella symbolilla kertoisin että rintaruokinta kielletty?
Olen ravintolanpitäjä Tampereelta ja mietin että minkälainen symboli olisi hyvä kieltämään rintaruokinta? Lastenvaunut joiden päällä on ruksi minulla jo on, mutta jotkut jättävätkin ne ulos. Se ei riitä. Joku stilisoitu äiti-lapsi jonka päällä ruksi?
Kommentit (15)
Vierailija kirjoitti:
Tissit ja ruksi yli.
Tämä on hyvä, kun sitten kaikkien pukeutuminen on tarpeeksi peittävää. En halua katsoa kenenkään tissivakoa ruokaillessa. Samoin lyhyet shortsit ja minihameet pitää kieltää, polvipituus on ok.
Tämä vois toimia:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/bc/ac/73/bcac73b3a3d96fb9c692…
Viesti menee perille myös näin:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/de/0f/6d/de0f6d0c8972c136134a…
Valistusta tämäkin havaintoesitys:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/03/7f/e6/037fe63a13fbd2fa1b15…
Symboleita? Niinkuin rinnat, vauva, maito?
http://2.bp.blogspot.com/_DuDKvT_Gf_o/S9hdrvaBkbI/AAAAAAAAAtg/JN18Woy0x…
Tarkemmin vielä sitä symboliikkaa, ettei jää epäselväksi.
http://www.trbimg.com/img-4ff66fb4/turbine/la-na-tt-breastfeeding-moms-…
Onko sun raflassa joku imetyspaikka varattu? Laita siihen lastenvaunukuvan viereen teksti "Meillä on imetykselle varattu oma tilansa, siirrythän sinne jos vauvallasi on nälkä." tms.
Toimiva ja tulkinnoista vapaa symboli:
https://www.vitalsignsdirect.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/…
Kopio joku noista ton imetysintoilijan kuvista ja muokkaa sopivaksi. Vaikka tosta sarjakuvasta ja sit ruksit päälle.
Virtuaalihalaus sinulle:(
Se on aina niin surullista, kun ihminen sekoaa.
Vierailija kirjoitti:
Nytkö ap jo sekosi? Tulikos niitä vastauksia kuitenkin jo riittävästi? Niistä vain valitsemaan. Kyllä hölmömpikin tajuaa olla tulematta ravintolaasi, uskoisin.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Nytkö ap jo sekosi? Tulikos niitä vastauksia kuitenkin jo riittävästi? Niistä vain valitsemaan. Kyllä hölmömpikin tajuaa olla tulematta ravintolaasi, uskoisin.
Kiitos kun laitoit noita kuvia, kyllä ap niistä muokkaamalla ihan kelvollisen saa. :) Kaikillehan tuo on hyvä että viestitään ravintolan konseptista rautalankaa apuna käyttäen jos se ei muuten avaudu. Menen itse oikein mielelläni illalliselle ravintolaan jossa ei ole imettämistä ympärillä.
Vierailija kirjoitti:
Virtuaalihalaus sinulle:(
Se on aina niin surullista, kun ihminen sekoaa.
Mammat kiittävät halista. Ota virtuaalisesti semmoinen kunnon lukko-ote jotta äipät voivat aikansa osoittaa mieltään kun ei se oma tahto nyt mennytkään läpi, rauhoittuvat sitten lopulta siihen sylkkyyn.
Hovimestari voisi sanoa, että meillä on burkhapakko.