Onko noloa käydä yksin oluella terassilla?
Olen 25v mies tekisi mieli lähteä lomalla hienolla kelillä joskus ulos terassille yhdelle tai kahdelle oluelle. Katsooko naiset että mikä luuseri tuossa on yksinään tullut olutta lipittämään?
Kommentit (18)
Ei ole noloa. Itse käyn todella usein. Aina jos huvittaa. Usein joku muu yksinäinen kysyy, että saako seuraan liittyä jos terassi on täynnä ja siinä on kiva vaihtaa pari sanaa. Luen lehtiä, näprään kännykkää. Ei kiinnosta jos joku ihmettelee.
Selaa samalla puhelinta tai iltapäivälehteä.
Ei tietenkään, on noloa kysyä edes tuollaista!
Ihan sama. OLET nolo jo muutenkin kun edes pähkäilet tuollaista. Kunnon nössö. 😝
Tottakai voit mennä! Mutta älä näprää puhelinta tai lehtiä. Katsele ohikulkevia ihmisiä ja rupattele samaan pöytään tulevien kanssa.
Ainakaan naisen ei tarvitse kauaa yksin istuskella, vaikka haluaisikin.
Kiva kauniina päivänä katsella ohikulkevia ihmisiä.
Mistä ne tietää jos odotat jotakuta
Miehelle yksin oluella käynti on noloa. Naisella se osoittaa itsenäisyyttä ja riippumattomuutta.
Vierailija kirjoitti:
Miehelle yksin oluella käynti on noloa. Naisella se osoittaa itsenäisyyttä ja riippumattomuutta.
Ei ole noloa, sinä olet nolo.
Katsoohan ne, mutta mitä välii? Ajattelin itsekin mennä tänään yksin terassille. Ihan se ja sama luuleeko muijat että olisin luuseri, pankkitilillä on kuitenkin muutama miljoona ja ulkonäköä löytyy joten =)
Kaikki ihmiset ovat tavalla tai toisella noloja, jos oikein alkaa pähkäilemään.
No ei ole :) Siitä vaan menet, mäkin käyn usein yksin terassilla ja joskus ihan syömässäkin. Tykkään olla välillä yksin, en ole koskaan edes pysähtynyt ajattelemaan, että onko tässä jotain noloa :D
On noloa.
Miksi kukaan edes menisi yksin? Istut yksin, litkit oluesi (kalliin) yksin ja lähdet pois yksin.
Kunhan et näytä niitä silmistä tulevia kyyneleitä. Kilttimiehen katkeria kyyneleitä kun elämä valuu sormien läpi. Kun ei ole omaa kultaa jonka kanssa kävellä käsi kädessä ylpeänä ja näyttää vastaatulijoille että olemme onnellisia ja elämä vasta alussa. Hyvä työpaikka ja palkka ja oman asunnon hankinta mietinnässä ja kenties perheenlisäystä ja turvaako kotivakuutus vastasynytyneen.
Kilttimiehelle sopiva paikka on oma pöytäkone pelihiirellä. Pari mäyräkoiraa seurana.
Nolo jätkä, oikea Mikki-hiiri palstaileekin vielä.
Naiset ovat vaan tyytyväisiä, jos säkin nautit olostasi sen sijaan, että menisit niitä häiritsemään tökeröillä iskuyrityksillä.
Todelliset voittajat menevät aina yksin! Tsemppiä!!!
En minä ainakaan katsoisi.