Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Meinasin laittaa uuden sisäisen lisäkovalevyn pöytäkoneeseen mutta mitä vielä

Vierailija
18.07.2017 |

Eihän tämä nyt niin yksinkertaista olekkaan. On vielä pää pyörällä että mitä tämä oikein on. Uhkakuvana että nykyinen ssd(120gb) hidastuu kun se jakaa tietonsa uuden kovalevyn kanssa joten mitä hyötyä tästä ssd-levystä sitten on ylipäätään? Sen nopeushan menee ihan hukkaan.

Idea oli saada lisää tilaa kun tuo 120GB ssd levy alkaa olla ihan täynnä ja sattui olemaan tuo vanha kovalevy jonka aioin laittaa lisätilaksi.

Varmuuskopiot esim. pitää laittaa ulkoiselle tallenteelle eikä sisäiselle lisätilalle jota ajattelin. Pitää varmaan ostaa ulkoinen massamuisti eli muistitikku ja tyhjätä siihen koneen ssd-levyä?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jospa nyt vaan asentaisit sen ja unohtaisit uhkakuvat.

Vierailija
2/2 |
18.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Jospa nyt vaan asentaisit sen ja unohtaisit uhkakuvat.

On sellainen periaate että ennen kuin teen mitään niin haluan ymmärtää vaihtoehdot.

Yhdessä välissä myytiin tietokonepaketteja missä oli ssd-levy ja lisäkovalevy. Kuinka ne toimi yhdessä?

ap.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä yhdeksän