Naiset voisitteko kertoa mulle että onko 17,5cm liian pieni? :/
Huolettaa kun olen vielä neitsyt ja haluaisin tietää että onkohan se naisille liian pieni... Jos sattuu että löydän sen oikean vielä jonain päivänä, niin en halua että hän pettyy ja kauhistuu asiasta..
Kaverit leuhkii "25cm" pileillään, niin mietin vaan että kannattaakohan mulla edes yrittää saada ketään... Kuitenkin jättää minut sen takia. :S
Miten on? 14,5cm on muuten ympärysmitta, kun joku kuitenkin sitä miettii..
M19
Kommentit (21)
En kyllä tuollaisella nysällä paljoa naisia homma ta.
Juuri täydellinen minusta tuonkokoinen. Älä murehdi ollenkaan.
Tulet huomaamaan, ettei hetken tullen tuollaisia mietitä. Keskity nauttimaan ja antamaan sitä, seksi on kaunis asia.
Riippuu miten mittaus on suoritettu, päältä, sivusta vai alhaalta mutta jos päältä niin ok+
Hyvin niitä naisia on riittänyt tähän mennessä itsellä, älä stressaa.
T. Lyhyempi
Princeofthailand kirjoitti:
Ihan sopiva. Kuulema noi yli 20cm sattuu liikaa. Ellei oo joku ihan lortto muijja
Mikäs sun ympärysmitta on?
Riippuu paksuudesta. Jos ihan Portin nakki niin voi valskata. Muuten ok.
Oikein hyvä on. Ja vaikkei olisikohan, niin tärkeintä on loppupeleissä kumminkin luonne ja se että näet naiset yksilöinä.
Lisäksi voit myös opetella ottamaan hyvin suihin ja/tai runkkaamaan naista. Kun ensimmäisen kerran pääset petihommiin, niin naimisen jälkeen kysyt, tuntuiko naisesta hyvältä ja haluaako hän, että teet vielä suu- tai käsijuttuja. Sano, että olet ensikertalainen ja pyydä häntä kertomaan, mikä tuntuu hyvältä. Opettele rauhassa. Tämän jälkeen olet oikeasti hyvä sängyssä.
Ja vielä pro-tip: jos nainen sanoo haluavansa, mutta ei ole kostea, niin ole herrasmies ja tarjoa liukkaria.
Jotenki tuntuu että ne sun kavereiden mitat on vähän kalajuttuja.... Mutta kyllä sun pituus on ihan käyttökelpoinen :)
Kavereillasi ei todellakaan todellisuudessa ole mitään 25 cm peniksiä. Älä usko kaikkea mitä he leuhkivat. He ovat laittaneet noihin lukemiin ainakin 10 cm "hyvänmiehenlisää" ellei enemmänkin. Keskimitta on suomalaisilla miehillä alle 14 cm. Jos sinulla todella on 17,5 cm, niin uskaltaisin sanoa, että se on enemmän kuin useimmilla kavereillasi, kuten on myös jo selvästi enemmän kuin suomalaisilla miehillä keskimäärin.
Se on ihan täydellinen. Miehelläni saman kokoinen ja meillä seksi joskus jopa sattuu kun on niin iso! Eli ei tuo sinun omasi ainakaan pieni ole. Luultavasti ystäväsi rehvastelevat vaan, suurimmalla osalla ihan taatusti normikokoinen.
N29
Ikinä en ole miehiltä mittaillut. Mielestäni jos ei ole mikään luonnonoikku kumpaankaan suuntaan niin kelpaa varmasti suurimmalle osalle.
Keskimitta on hieman alle 14 senttiä eli tuo on hyvin reilusti suuren puolella. Voi olla joissakin tilanteissa liiankin pitkä eli suosittelen varovaisuutta. Liian syvälle tökkääminen aiheuttaa kipua.
http://www.vauva.fi/keskustelu/1269530/ketju/hoitajat_tietavat_peniksie…
Tuossa lisää tietoa.
Suurin osa naisista ei ihan varmasti halua sisäänsä jotain 25cm lerssiä. Tarttee varoa liikaa. Keskiverrolla voi paukuttaa menemään huoletta.
vähän trolli juttu... mutta let ehkä vielä kovin nuori.
Eli melko iso on.
Ja mene ny ihmeessä hakemaan sitä kokemustakin, 40v+ tädit hieman epätoivoisia ja samalla oppineet pois pahimmista teinixkäyttäytymismalleista. Mene panemaan niitä, saattavat jopa opettaa sulle jotain.
Kyl se muna ehtii sitten iän ja kaljamahan myötä kutistua.
Porvoossa keskimitta on tosiaan 18 cm. Muualla Suomessa se on alle 14 cm.
On jos sitä pitää vauvapalstalla kysyä.
Ei ainakaan yhtään pidempi ole parempi.
Mutta älä liikaa luota pelkän munan voimaan, taito ja kumppanin kuuntelu ja yleinen fiksuus ne ovat, joilla nainen tyydytetään.
Minulle kyllä kelpaisi! Namskis! :P
N21