Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Anteeksi tyhmyyteni, mutta (hs:olen valkoinen keski-ikäinen mies)

Vierailija
07.07.2017 |

Puhuuko tuon kirjoittaja tosissaan, ja tajuaa mitä valkoinen mies on tehnyt maapallolle ja muille kansoille?
Vai sääliikö itseään kun syytellään?
Kun alussa luulin, että näkee valkoisen miehen valtapelit, mutta lopussa tuli mieleen, että syyttelee muita syyttelystä.
http://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000005280223.html

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
07.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

No ei se itsesääliä ainakaan ole. Aittokoski on aika fiksu heppu, mutta välillä kokeilee melko kikkailevikain kirjoitustyylejä jotka joskus voi herättää hämmennystä.

Mielestäni tuon tekstin pointti oli että valkoiset keski-ikäiset miehet ovat kautta historian tehneet paljon tympeitä päätöksiä, kuten kiistattomasti ovatkin. Aittokoski kuitenkin veti tahallaan ton tyylin sen verran överiksi, että alkoi mennä jo pakinapuolelle.

t. toinen valkoinen, keski-ikäinen lihaa syövä heteromies

ps en kuulu niihin ruikuttajiin joiden mielestä meitä syytetään kaikesta. Ainakin minun elämäni on helppoa ja mukavaa!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla