Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Miten asutte, jos perheessänne on 4-5 lasta?
22.09.2007 |
Onko jokaisella oma huone? Ketkä jakavat huoneen? Miksi?
Kommentit (4)
m2. Isommilla oma huone ja pienemmillä oma huone. Ihan iän mukaan vaan jaettu ja isommat samaa sukupuolta, pienemmät tyttö ja poika.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kahdella vanhimmalla lapsella on omat huoneet, kahdella tytöllä yhteinen ja nuorin on vielä vanhempien kanssa samassa huoneessa. Hän ei halua vielä omaa huonetta, vaikka sekin järjestyisi.
Kylmä ulkovarasto, sisällä vaatehuone/varasto, portaiden alle tehty säilytystilaa tavaralle, kahdessa makkarissa vaatehuoneet, toinen on tosi tilava ja yhdessä huoneessa vaatekaapit. Eteisessä on paljon säiltystilaa kaapeissa.
Alue: Aihe vapaa
Pienimmät eivät vielä tarvitse omia huoneita vuosikausiin, joten meillä on työhuoneina pari huonetta toistaiseksi, teemme kumpikin vanhemmista välillä etätöitä kotona.