Taysin henkilökunta ei halua lakkoa
Kommentit (10)
Minulla ei ole varaa siihen, enkä usko lakolla saavutettavan riittävän isoja tavoitteita. Tehy taas ei taivu paikalliseen sopimiseen, koska se tekisi Tehystä vähemmän tarpeellisen. Lukekaa Hesarista miten paikallisella sopimisella on saavutettu etuja!
Täällä tän voi anonyyminä todeta, töissä täytyy olla hiljakseen.
SIIS apua, onko tilanne niin huono, että Taysissa työskentelee vain kaksi hoitajaa???!!? Äkkiä korotukset että saadaan lisää hoitajia!
ei perushoitajaa lakko edes koskisi? Kyllä mä ainakin lakkoon joutuisin, jos lakko tulee, vaikka lähihoitaja olenkin!
ja paikallisesta sopimisesta?
osaatteko edes lukea?
Tällä lakolla ei saavuteta oikeita asioita.
siis lakkoon menevät ainoastaan tehyyn kuuluvat sairaanhoitajat, eivät tehyyn kuuluvat perus eikä lähihoitajat?
seuraavassa työvuorossa. Voi Lasse... Voi Kaija-Riitta...
Aamulehti joka asiasta kirjoitti on täysin porvarien asialla, ja kirjoittaa tietysti vain niin kuin heille sopii. Voiko joku Taysin ph todella olla niin tyhmä että oikeasti sanoisi Tehyä nyt ahneeksi? Ja tämä mieshoitaja on täysin ...munaton. Mutta pointti on että tiedän TAysin henkilökunnan haluavan lakkoa, kun muuta ratkaisua ei ole. Aamulehti kirjoittaa mitä kirjoittaa.