Meillä on menossa mökkimykkäkoulu
Mieheni sisko valitti kahvipöydässä että on niin surkee loma kun lomarahoja leikattu ja muuta plääp plääp.
Olen ollut työtön yli 2v ja saan Kelan perusrahan noi 550e kk. Sanoinkin sille että Jokasen palkastaan valittavan pitäs olla pari vuotta sillä rahalla eiköhä nurina loppuisi.
Nyt se ja perhe möksöttää tuolla rannassa.
Kommentit (5)
Nämä "toista se on mulla" -kommentit tappavat tehokkaasti kaiken keskustelun.
Molemmat olitte ääliöitä ja ansaitstte siksi toisenne. Miehesi sisko, koska ei ajatellut sinun taloudllista tilannettasi ja sinä koska et ajatellut sitä että ne sun siskon lomarahat otettiin just sun makailun kustantamiseksi.
Mä kyllä lähden töihin heti kun vain pääsen. Vaikka siihen paikkaan missä miehen sisko on. Mutta näitä narisiojoita riittää vaikka niiden lomarahat otettii vain väliaikaisesti pois. Pitäisikö mun nöyristellä sen takia?
Sinä saat rahaa tekemättä mitään, ja sen rahan maksavat juuri työssäkäyvät ihmiset sinulle. He tekevät palkkansa eteen töitä, ja ovat sen ansainneet. Joten vähän hölmö oli kommenttisi.