Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka paljon lapsille pitikään antaa rasvaa päivässä?

Vierailija
19.08.2007 |

Muistaakseni se oli monta lusikallista kasvirasvaa, mutta kuinka paljon, muistaako kukaan? Ja tarkkaileeko kukaan muu lasten rasvan saantia kuin minä?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
19.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä minä annan rasvalisän lähes joka päivä. En käytä rasvaa juurikaan ruuanvalmistuksessa ja lapsi juo rasvatonta maitoa. Leivän päälläkin syö vielä niin pieniä määriä, että olen katsonut sen tarpeelliseksi. Antaa aivoille rakennusainetta.

Vierailija
2/2 |
20.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulostaa vähän hölmöläisten touhulta; tiedättehän kun ne katkaisi peiton toisesta päästä jatkaakseen sitä toisesta. Samoin te juotatte ja syötätte rasvatonta ruokaa lapsille ja annatte öljyä lusikalla. Tää menee ihan yli 4 lapsen äidin aivoitusten!!??



Muualla euroopassa lapsille juotetaan punaista maitoa (sellaista ei edes Suomessa saa, on tosi maukasta). Laita voita tai voimariinia leivän päälle niin eiköhän tuo saa ihan sopivasti rasvaa elimistöönsä. Ihminen tarvitsee tietyn määrän eläinrasvoja, huom!! Kaikkea ei voi korvata kasvirasvoilla.



Maalaisjärkeä peliin, pliis!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi viisi