Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä sinä ostaisit ruuaksi

Vierailija
05.06.2017 |

3 henkiselle perheelle 50 eurolla?

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
05.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuinka pitkäksi aikaa pitäisi ruoka riittää, riippuu siitä?

Vierailija
2/10 |
05.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kuinka pitkäksi aikaa pitäisi ruoka riittää, riippuu siitä?

Saisi se 5 päivää riittää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
05.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näistä saat: Kaksi makaronilaatikkoa, jauhelihakastike ja perunat. Välipalaksi leipää, juustoa ja raejuustoa ja jukurttia ja omenaa.

3x jauheliha (lidl 700g) maksaa: 9e

makaronix2 maksaa about (0,40c)

munat maksaa n1.5e

maitox3 maksaa 3e

tomaattimurska maksaa 0,80e

tomaattipyre maksaa 0,80e se iso

sipuli n.1e

peruna n.1e

Leipä x3 (maksaa n.3-4e)

jkermajuustouusto 700g (maksaa 3e)

jukurttia? Maksaa noin 1,5e iso kappale

Omenat about 2e

Raejuustoo vaikka 2 purkkia n.1e

osta lidlistä.

menee noin 30e ja jää vielä 20e.

Voit vaikka ostaa lisäksi kasviksia.

Vierailija
4/10 |
05.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaurapuuroa, makaroonia ja tomaattikastiketta, ruisleipää. Lidlistä löytyy halvalla mm. Tomaattimurskaa mitä maustamalla saat kastikkeen. Nakkeja? Kyllä 5kympillä 5 päivää kituuttaa, mene Lidliin ostoksille!

Vierailija
5/10 |
05.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuolla rahalla saa kyllä vaikka mitä.

Meillä syödään viikossa yksi tai 2 jauheliharuokaa, yksi kanaruoka, yksi makkararuoka, yksi kinkkuruoka, yksi kasvisruoka. Kaikki nuo ja salaatit ja ilta ja aamupalat syntyvät tuolla rahalla. Meitä on viisi.

Vierailija
6/10 |
05.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei, tee pari pellillistä pitsaa, ja pakasta ja syökää kun nälkä. Paljon juustoo päälle, sekin Lidlissä alle 3€ iso kimpale! Täytteiksi riittää ihan vaikka tomaatti ja juusto.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
05.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Perunoita, ei maksa paljoo, siihen sitte jtn lisuketta loppurahalla.

Vierailija
8/10 |
05.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nakkeja (iso paketti), perunoita, vähärasvaista ruokakermaa x2 , jauhoja, beceliä, kurkkusalaattia, yrttimaustetta, kurkkua, jäävuorisalaattia (tekisin nakkikastiketta) n. 11€ ainekset)ison jauhelihan, kanamunia, tummaa makaronia, ketsuppia, valkosipuli&sipuli (n. 8€) (makaronilaatikkoa) tätä syötäisiin 2-3 päivää. Kinkkua (iso paketti), juusto, paseerattu tomaatti, paprikaa,mausteita (n. 11€)

(pizzaa) kanan reisikoipia, tummaa riisiä, kreikkal jogurtti (uunikanaa) (n. 4,50€)kahvia, maitoa 5, leipää, tähteistä munakasta, kinkkukiusausta, limsaa, olutta (pysyy 50€ kun Prisma kaupaksi.)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
05.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

50€.lla saat 166 kpl karjalanpiirakoita Lidlin paistopisteestä! Ette kuole nälkään, tee vielä munavoita lisäksi.

Vierailija
10/10 |
05.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Näistä saat: Kaksi makaronilaatikkoa, jauhelihakastike ja perunat. Välipalaksi leipää, juustoa ja raejuustoa ja jukurttia ja omenaa.

3x jauheliha (lidl 700g) maksaa: 9e

makaronix2 maksaa about (0,40c)

munat maksaa n1.5e

maitox3 maksaa 3e

tomaattimurska maksaa 0,80e

tomaattipyre maksaa 0,80e se iso

sipuli n.1e

peruna n.1e

Leipä x3 (maksaa n.3-4e)

jkermajuustouusto 700g (maksaa 3e)

jukurttia? Maksaa noin 1,5e iso kappale

Omenat about 2e

Raejuustoo vaikka 2 purkkia n.1e

osta lidlistä.

menee noin 30e ja jää vielä 20e.

Voit vaikka ostaa lisäksi kasviksia.

Lidlikö halpa?!:D Prismasta saa pikkupaketin munia 79c ja ison 1€. Tomaattimurska 40c, sipuli 60c, maito 69c, leipä iso paketti ruisleipää 1,19€. Että silleen..ja bonukset päälle niitä et Lidlistä tuu saamaan!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi viisi