Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jäätävä stressi

Yksin
03.06.2017 |

Huhuh. Koti vaatii taas siivoamista, rahat loppu, seuraavaa tilipäivä odottaa jo uusia laskuja, työt ja niiden miettiminen puuduttaa, lapset on ihania mutta erityislapsi vie paljon voimia arjesta, ukko taas suuttui ja lähti jonnekin..Miks kaikki tuntuu niin ylivoimaiselta. Uskon Jumalaan ja rukoilen helpotusta..Mutta en jaksa tätä oravanpyörää.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
03.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Stemppiä.

Vierailija
2/5 |
03.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pyri syömään terveellisesti, muista kasvikset... harrastamaan rentouttavaa liikuntaa, edes pikkuisen.

Varaa aikaa lepoon ja nukkumiseen. Mene ajoissa unille. Voi tuntua puuduttavilta ohjeilta, mutta ovat kuitenkin tärkeitä jaksamista tukevia asioita :)

Mistä stressisi aiheutuu? Arjen velvollisuuksistako.

Toivottavasti saat tukea ja helpotusta stressiin. Rukous on tärkeää :)

Voimia kovasti, tsemppiä ja Taivaan Isän armohoitoa 💛

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
03.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voimia ja siunausta sinulle.

Vierailija
4/5 |
03.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies tykkää hoitaa stressiä alkoholilla ja minä en tykkää siitä. Erityislapsi haastaa arjessa jatkuvasti, mm kolmas lastensuojeluilmoitus käytiin läpi juuri. Aloitin yrittäjänä hiljattain, eikä ole vara maksaa itselleni palkkaa. :( mies oli keikkatöissä vuosia, nyt olen saanut kerran viikkoon harrastettua liikuntaa kun hän on kotona..

Vierailija
5/5 |
03.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt soitin miehelle niin oli mennyt kaverin luo juhlimaan. En jaksa tätä yksinäisyyttä enää

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme kahdeksan