Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ei vanhoja kuvia, ei paidattomia saliselfieitä

Vierailija
30.05.2017 |

http://www.hs.fi/nyt/art-2000005232225.html

1. ”Varmista, että ensimmäinen profiilikuvasi on hyvälaatuinen kasvokuva, jossa katsot suoraan kameraan ja hymyilet.”

2. ”Kirjoita aina joku tekstikuvaus, vaikka sitten parin lauseen mittainen.”

3. ”Yritä näyttää mahdollisimman paljon eri puolia itsestäsi tai kertoa niistä. Älä näytä vain yhtä harrastustasi, vaan mahdollisimman monta. Anna itsestäsi monipuolinen kuva.”
---
Tinderiä en ole käyttänyt, mutta lukemattomille netin deittisivustoilla oleville miehille osaisin itsekin antaa neuvoja, joilla flaksi paranisi välittömästi 100 %. En kuitenkaan pidä sitä järkevänä, koska joka tapauksessa jossain kohtaa tulisi se hetki, kun heidän pitäisi omana itsenään kelvata naiselle treffeillä.

(Ihan varmasti naisten profiileissa on samanlaisia puutteita, mutta niitä en itse selaile joten en tiedä miten yleistä se on.)

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi seitsemän