Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia netin/kännykän käyttöä rajoittavista sovelluksista?

JM
22.05.2017 |

Meillä on kasvamassa pieni nettiaddikti, jonka pelaamisen/netissä roikkumisen valvonta on hankalaa. Kun silmä välttää niin puhelin on kädessä ja pelit menossa. Onko kokemuksia nettiaikaa rajoittavien sovellusten toimivuudesta, käyttöliittymän helppoudesta jne? Norton Family -pakettia olen harkinnut, onko kellään kokemusta siitä tai muusta vastaavasta?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
30.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vanha ketju, sama kysymys :) Meillä ei niinkään ongelmaa riippuvuudesta, mutta haluaisin rajoittaa sisältöä, esim blokata YouTube-sovelluksen ja säädellä nettihakuja.

Latasin Norton Family sovelluksen. Siinä on 30 päivän kokeilujakso, jonka jälkeen tulisi maksaa vuosimaksu. En kuitenkaan löydä tietoa siitä, minkä verran tuo mahtaa kustantaa? Löytyykö kokemuksia muista vastaavista sovelluksista?

Vierailija
2/2 |
30.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nostan :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi kuusi