äiti repi lastaan tukasta itiksessä
tulipa tänään paha mieli kun itäkeskuksessa näin tänään suorastaan vertahyytävästi ulvovan äidin joka karjui lapselleen, että saatana kunhan tulet tänne niin saat kunnolla tukkapöllyä.. ja sitten se vaan toteutti uhkauksensa vielä raivoten suunapäänä kaiken kansan edessä.. sitten raahasi lastaan ympäri kauppaa haukkuen ja todella HUUTAEN... se oli samanikäinen tyttö kun itelläni 3v ja kikkaili kuten omanikin kaupoissa tekee, kuten varmaan aika monet muutkin ikäisensä, ei se riitä syyksi noin julmaan kohteluun... mun teki mieli mennä jotain sanomaan, perhana kun en uskaltanut kun ämmällä oli niin julma ilme, sen hampaat näkyi koko ajan... :(
Kommentit (3)
Jos sinua pelotti niin mitä luulet 3veen tuntevan? Hän elää kauhussa ilmeisesti päivästä toiseen. Jos joskus vielä törmäät tuollaiseen tilanteeseen etsi pikaisesti vartija, he soittavat sitten eteenpäin. Lasta EI saa kukaan pahoinpidellä!
ajattelin jotenkin että se myyjä tekis jotain kun se äiti raivosi sillekin kun eläin.. parempihan se ois ollut vaikka ite saada turpaan kun nyt miettiä tätä hommaa, siinä tilanteessa vaan pelkäsin sitä amatsoonia.
niin äiti saa kans tukkapöllyä sen jälkeen, se on varma.