Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

hyväksikäyttäjä sukulaiset ??

Vierailija
12.08.2007 |

onko teillä muilla hyväksikäyttäjä sukulaisia, joille pitää tehdä palveluksia ja talkootöitä, mutta jotka eivät itse koskaan auta vastavuoroisesti?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
12.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

miehen sisko perheineen. Todella raivostuttavaa. Jatkuvasti ovat jotakin vailla mutta mitään apua heiltä ei saa =(

Vierailija
2/6 |
12.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset




meisän yksi sukulaisperhe kutsuu aina kylään syömään sellaiset sukulaiset, joilta tarvitsevat apua. Sitten he esittävät talkookutsun tai esittelevät avuntarpeensa....



on muutes aika raivostuttavaa.



Apua tai talkoita tämä perhe ei muille kuitenkaan suo.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
12.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

siis sellaiset joiden kanssa ylipäätään ollaan tekemisissä. Osa sukulaisista asuu niin kaukana etten ole koskaan edes nähnyt eivätkä ole ihan niin lähisukulaisiakaan.

Miehen suku lähinnä siis sisarukset perheineen ja oma äitinsä odottavat miehen hoitavan kaikki mahdolliset asiat mitä ikinä saavat päähänsä.

Tuntuu olevan periaate:" Kyllä X hoitaa, kyllä X tekee, X:hän voisi..." Raivostuttavaa, varsinkaan kun keneltäkään näistä ei taas saa vastavuoroisesti apua, kaikki on aina vaikeaa. Silti oletetaan, että mieheni velvollisuus on olla joka paikassa tekemässä mitä milloinkin, välillä suorastaan ihan älyttömiä juttuja.

Vierailija
4/6 |
12.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaan ilmoittavat: " kysy terveydenhoitajalta"

Vierailija
5/6 |
12.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lauseet jotka aloitetaan " eikö sunkin mielelstä se lääkäri tehnyt väärin kun.."



Yks sh

Vierailija
6/6 |
12.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

on niin superärsyttävää vastailla ammattiin (sh:lle tämä viesti siis) liittyviin kysymyksiin, niin älä sitten sinäkään kysy keneltäkään niiden ammatteihin liittyviä asioita.



Kyllä mulla riittää kärsivällisyys ystävien ja sukulaisten neuvomiseen. Vastavuoroisesti ne jeesaa meitä. Eikä pelkät neuvot todellakaan ole mitenkään multa pois!



Ja jos joku haluaa tukea siihen, että lääkäri teki väärin, niin onko nyt niin kamala kuunnella ja vähän ymmärtää.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi neljä