Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oikeasti hyvä ja suht edullinen kampaamo Tampereella? Alan olla jo epätoivoinen...

Vierailija
10.05.2017 |

Olen käynyt nyt kolmessa eri paikassa ja jokaisesta olen joutunut poistumaan pettyneenä. (Yksi näistä paikoista oli sellainen johon menin kun netissä oli paljon suosituksia kys. paikasta.)
Etsin kampaajaa, joka osaisi tehdä hyvän leikkauksen. Minulla on hieman normaalia paksumpi ja karheampi hius, joten ehkä se aiheuttaa sen ettei kukaan oikein ole osannut leikata hyvin. En tiedä.
Mielestäni 50 euroa alkaa olla jo liian paljon pelkästä leikkauksesta (varsinkin kun kyseessä ei ole pitkät hiukset vaan lyhyehköt, ei edes olkapäille ulottuvat).Onko kellään antaa suositusta hyvästä ja suht edullisesta paikasta TAmpereella? Täällä on niin paljon erilaisia kampaamja, että en todella tiedä mihin pitäisi seuraavaksi mennä.

Kommentit (4)

1/4 |
10.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

leikkaa itse, tulee halvenmaksi

Vahva ja itsenäinen. Olen epäilyistä huolimatta nainen :^)

Vierailija
2/4 |
10.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Turkkilainen parturi-kampaamo Kenan, loistavia ammattilaisia. Menin kiharien hiuksieni kanssa ja osaavat leikata ja värjätä. Jono voi olla melkoinen, koska hinta on todella kohtuullinen. Mustanlahdenkadulla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
10.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Anna-Marjaana kirjoitti:

leikkaa itse, tulee halvenmaksi

Ei ole taitoa. Toisaalta, viimeisin ammattilaisen tekemä leikkaus oli sen näköinen kuin olisin itse sen nyrhinyt, eli varmaan täytyy jatkossa leikellä itse. Lopputulos on yhtä kauhea, mutta säästyypä ainakin rahaa.

Vierailija
4/4 |
10.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

3 paikkaa ja turhaudut... Itse etsin vakikampaajaa 9v. :D

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan neljä