Essencen tai Lidlin ripsivärit?
Millaisia kokemuksia teillä noista on, kannattaako ostaa? Erityisesti herkkäsilmäisten mielipiteet kiinnostaisivat.
Kommentit (10)
Mä olen tykästynyt Essencen ripsariin ja muutekin silmämeikkeihin. Ei kutise silmät.
Vuosikymmeniä olen kärsinyt kutiavista silmistä, vuotaa ja punoittaa. Kesti aikansa, että löysin Kanebon meikit ja toi autuuden silmille. Syyslomalla teinitytär meikkas mut ja enpä ajatellut asiaa niin pitkälle, että olisin pyytänyt käyttämään mun meikkejä etenkin silmiin.
Hän siis käytti omiaan ja ohhoh, ei kihelmöi, ei vuoda ei mitään. Siitäpä siirryin kulutuksen myötä Essencen silmämeikkiin. Lompakkokin kiittää.
Lidlin ripsarin laatu on ala-arvoinen. Ei ole edes sen 5e väärti, kun tarjouksista saa ihan kelvollisiakin tuotteita samalla hinnalla.
Lidlin ripsareita en ole kokeillut, ne ovat aina loppuunmyytyjä kun (aika harvakseltaan) käyn siellä. Essencen meikkejä tuli ostettua ihan mielenkiinnosta huippuedullisen hintatason vuoksi, ja olen tosi positiivisesti yllättynyt niiden laadusta. Mm. vedenkestävä tuuheuttava ripsiväri ja mattahuulikiilto ovat olleet käytössä syksystä saakka. Minulla myös herkät silmät joille ei mikä tahansa ripsari sovi, Essencestä ei ole tullut mitään oireita.
Essencen tuuheuttava vedenkestävä ripsiväri on nykyään luottotuote. Samanlaista jälkeä kuin Maybellinen väreillä ja hinta naurettavan halpa
Mä olen käyttänyt kuukauden verran Lidlin vedenkestävää ja ollut tyytyväinen. Tämän jutun luettuani päätin sitä kokeilla.
http://www.menaiset.fi/artikkeli/tyyli/kauneus/vedenkestavat-ripsivarit…
Vierailija kirjoitti:
Mistä Essenceä saa?
Mm. Tokmannilta ja Citymarketeista
Essencet on loistavia, kunhan ei ota niitä, missä on kova muovinen harja, se tuntuu ärsyttävän ja raapivan herkkiä ripsien tyviä. Mulla on nyt semmonen joku big lashes, missä on tuuheakarvainen harjas, niin se on hyvä :)
Halpa-halleissakin saattaa olla essenceä
Lidlin en oo kokeillut, mutta Essencen ripsivärit on olleet ihan hämmentävän hyviä hintaansa nähden! Suosikkini on se vihreekuvioinen Princess.
t: toinen herkkäsilmäinen