Olen pyytänyt kaikki entiset koulukiusaajan facessa kavereiksi
Sieltä he voivat nähdä että minulla menee nykyään erittäin hyvin! :)
Kiusaajat sen sijaan elävät edelleenkin elämäänsä karmeassa pikkukylässä, josta minä pääsin aikoinani onneksi pois. Muutamilla menee todella huonosti.
Voitin!
Kommentit (11)
Aika hyvä, en ollut ajatellutkaan tota.
Luulin että tuota menneisyyden puolituttujen pyytämistä ja hyväksymistä fb-kaveriksi harrastettiin vain silloin, kun fb oli uusi juttu.
Vierailija kirjoitti:
Luulin että tuota menneisyyden puolituttujen pyytämistä ja hyväksymistä fb-kaveriksi harrastettiin vain silloin, kun fb oli uusi juttu.
E-hei, kyllä sitä tehdään vieläkin
Nimim. taas uusi kaveripyyntö idiootilta
Lisäksi mainostan facessa menestyvää yritystäni ja muutamista koulukiusaajistani on tullut asiakkaitani - saan heiltä siis rahaa 😎
Kiusaajalle paras on kosto on kiusatun menestys, mutta se on oikeastaan ihan sama kenen menestys. Ei mulla ole tarvetta omaa menestystäni hehkuttaa. Tosin kyllä kai sen näkee, mutta en painota. Menestyin harrastuksessani jo kouluaikoina ja sehän niitä otti pattiin. Mut ihan sama, ei se mun ongelma ollut. Jotain hupia niilläkin sai olla, kun eivät muutakaan osanneet. Ihan ihmisiä noista tullut, paitsi siitä joka tappoi itsensä ja siitä joka on linnakierteessä, enkä tarkoita presidentin tai kuninkaan linnaa.
En oikein ole ymmärtänyt tätä juttua jossa kiusatut sanovat kiusaajille "menestyinpäs, siitäs saitte".
Tai itsekkin joskus kiusasin ja nyt aikuisiällä hävettää ja kaduttaa typerä teinikäytös. Olen siis hyvinkin mielissäni jos kuulen että kiusattu on pärjännyt hyvin elämässään.
Onhan sitä niitäkin kiusaajia jotka kiusaavat ja kieroilevat vielä aikuisiälläkkin työelämässä ja taloyhtiöissä, niitä selkäänpuukottajia, ehkä niitä sitten ottaa päähän se kiusatun menestys...
Ketä kiinnostaa?